• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’dan terör yandaşlarına mavi tik, milli hesaplara ! markalarına ambargo

platformu yerli ve milli hesaplara ambargo uygulamaya devam ediyor. Terör yandaşlarına güvenilir hesap onayı anlamına gelen "Mavi Tik" veren Twitter, aralarında Gazetesi'nin de olduğu markalarının hesaplarını kapatarak sansürledi. Terör örgütü yandaşı ve destekçilerinin cirit attığı sosyal medya platformunda onlaraın hesaplalrına dokunulmazken, milli hesaplara yapılan bu skandal manidar bulundu. Geçmişte birçok kez siyasetçilerin de hesaplarını sansürleyip askıya olan Twitter'ın bu tavrı, kullanıcılar arasında sosyal medya şirketlerine olan güveni oldukça sarstı.

Twitter’dan terör yandaşlarına mavi tik, milli hesaplara sansür! Turkuvaz Medya markalarına ambargo

10.04.2021, 15:06 Güncelleme Tarihi: 10.04.2021, 18:08

Sosyal medya platformu Twitter yerli ve milli hesaplara ambargo uygulamaya devam ediyor. Terör yandaşlarına güvenilir hesap onayı anlamına gelen "Mavi Tik" veren Twitter , aralarında Yeni Asır Gazetesi'nin de bulunduğu Turkuvaz Medya Grubu markalarının hesaplarını kapattı.

Twitter; Türkiye düşmanı ve terör örgütü yandaşlarının yuvası olmayı sürdürüyor.

Söz konusu Türkiye olunca sahte hesaplara hiçbir şekilde müdahale etmeyen, ancak Türkiye Cumhuriyeti ve Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ı desteklediği gerekçesiyle 7 bin 341 hesabı kapatan Twitter şimdi de yeni bir operasyona başladı.

Terör örgütlerini koruyan Twitter FETÖ ve PKK sempatizanı, muhalif hesaplara "güvenilir hesap" anlamına gelen "Mavi Tik" verdi.

Yerli ve milli olan Turkuvaz Medya'nın markalarından; Anews, Fikriyat ve Yeni Asır gazetesinin hesaplarını ise kapatarak açıkça operasyon yaptı.

Yapılan bu ayrımcılık gözler önüne serilirken Twitter'ın bu ambargoyu daha ne kadar sürdüreceği merak konusu.SANAL ORTAMDA DA BİR ARAYA GELDİLER
ABD'de FETÖ lehine algı operasyonları yaparak siyasal mağduriyet yaratma çabası içerisinde olan Enes Kanter ile Twitter'ın CEO'su Jack Dorsey yakın zaman önce sanal ortamda da bir araya gelerek paylaşımda bulundu.

TERÖR YANDAŞLARI BOY GÖSTERİYOR
Milli hesapları kapatan Twitter, platformda boy gösteren terör örgütü yandaşları ve kanun kaçağı Türkiye düşmanlarının faaliyetlerine ise göz yumuyor. Terör örgütlerinin yandaşlarını oradan yönlendirmesine izin verdiği yetmediği gibi bir de hesaplarına mavi tik sağlıyor.

Twitter’dan terör yandaşlarına mavi tik, milli hesaplara sansür! Turkuvaz Medya markalarına ambargo haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.