İsimlerin enerjisi kariyeri etkiliyor

Giriş Tarihi:19.02.2011, 17:14 Güncelleme Tarihi:19.02.2011, 17:14
Kuantum Koçu Nilda Ferhan Efeçınar 'K,M,S,A,Ş,U,V' harflerinin seslerinin çok yüksek enerjiye sahip olduğunu ve bu seslerin kariyer, başarı, şan, şöhret enerjileri yaydığını belirtti

Kuantum Koçu Nilda Ferhan Efeçınar 'K,M,S,A,Ş,U,V' harflerinin seslerinin çok yüksek enerjiye sahip olduğunu ve bu seslerin kariyer, başarı, şan, şöhret enerjileri yaydığını belirtti


Hiç düşündünüz mü isimlerin önemini ve karşı tarafta bıraktığı etkiyi? Tarih boyunca insanlar isim koymaya çok önem vermişler ve konan isimlerin kişilerin hayatını etkilediğine inanmışlardır. Peki isimlerimiz iş yaşamında kariyerimizi nasıl etkiliyor? Bu konuda görüşlerini aldığımız Kuantum Koçu Nilda Ferhan Efeçınar, isim koymanın amacının; kişinin diğer kişiler içerisinde tanınmasını ve ayırt edilmesini sağlamak olduğunu söyleyerek, "Kişiler kendilerine konulan isimlerle tanınıyor. Bu nedenle isimler çok önemli" dedi.

İsmimiz markamız

Sözlükte 'isim' teriminin anlamı; 'canlı ve cansız varlıkları, duygu ve düşünceleri, çeşitli durumları bildiren kelime', 'bir kimseyi, bir şeyi anlatmaya, bildirmeye yarayan söz', diğer bir ifade ile 'bilinen veya bilinmeyen, hissedilen veya hissedilmeyen herhangi bir şeyi birbirinden ayırmak, tanımak yahut zihne getirmek için kullanılan söz veya lafız' olarak açıklanıyor. İsimlerin, kişilerin markaları olduğunu ve kişileri değerli veya değersiz kıldığını da sözlerine ekleyen Efeçınar, "Satılmış ismine sahip olan bir kişiye arkadaşları 'Kaça satıldın?' diye sorduklarında kişinin özgüveni zedeleniyor. Buna benzer pek çok örnek var" dedi.
İş dünyasında da durum çok da farklı değil. Bir şirket kurmadan önce şirketin adı belirleniyor, bu ismin prestijli olmasına ve insanların bilinçaltına verdiği mesaja dikkat ediyoruz. "Her birimiz aslında bir markayız" diyen Efeçınar, "İşe girmek istediğimizde kendimizi tanıtıyoruz ve ilk söylediğimiz markamız, yani ismimiz oluyor" diyerek ismimizle karşı tarafın bilinçaltına bir mesaj gönderdiğimizi anlatıyor...

Adım, Satılmış Kaçar
"Benim adım 'Satılmış Kaçar'. Böyle bir isme sahip birinin işe girme olasılığı diğer adayların yanında eminim çok düşük olacak" diyen Efeçınar, bu nedenle pek çok kişinin mahkeme kararıyla isimlerini değiştirdiğini de sözlerine ekleri. Kişilerin başkaları tarafından algılanışının sadece isimlerinin anlamları ile bağlantılı olmadığını belirten Efeçınar, "Uzun bir süredir 'Kuantafonoloji' adı altında yaptığım çalışmalarda, isimlerin ses frekanslarının da kişilerin hayatını etkilediğini farkettim" dedi.
Bu alandaki çalışmaların çok eski tarihlerde Mısır döneminde başladığını, daha sonra Kabala öğretisine girdiğini anlatan Efeçınar, sesin çok etkili bir frekans olduğunu, ses dalgalarının tıpta da kullanıldığını da belirterek şöyle konuştu: "Ses bir enerji biçimidir ve titreşimleri sayesinde bedenimize, zihnimize, yaşantılarımıza etki eder. İsimlerimizi söylerken ortaya çıkan titreşim hem bizi, hem yaşamımızı hem de deneyimlerimizi etkiler. Kuantum mekaniğine ve fiziğine göre; evrende her şey enerjiden ibarettir ve birbirlerine görülmez bir ağ ile bağlıdır, sürekli etkileşim halindedir. Enerjiler yaydıkları titreşimlerle sürekli olarak bizleri ve yaşam şekillerimizi etkiler."
Beyne giden her uyaranın bedende nörobiyolojik bir etki uyandırdığını, Mozart dinlediğinizde bedenimiz farklı etkilenirken, rock müzik dinlediğimizde çok farklı etkilendiğini anlatan Efeçınar, "Dışarıdan gelen ses enerjilerinin elektriksel kimyasallara dönüşmesi, bedenimizi etkiler ve bu durumda duygusal değişiklikler olabilir. Size isminizle her hitap edilişinde isminizdeki seslerin enerjileri beyninizde nörobiyolojik bir etki yaratmaktadır. Nasıl ki müzik farklı notaların kombinasyonu olan seslerden oluşuyor ve beynimize iletiliyorsa aynı şekilde isimlerimizdeki harflerin titreşimlerinden oluşan kombinasyon da beynimize belirli bir frekansta ve tonda nöronlarımıza ulaşarak biyonörolojik bir etki uyandırıyor" dedi.
Sesin yaşantımızda çok büyük bir önemi var. Sesli olarak bize hitap edilen isimler, bizi olumlu ya da olumsuz yönde etkileyebiliyor. Bu nedenle isimlerimizdeki harflerin yaydıkları ses frekansları oldukça önemli. Bizim bedensel-zihinsel ve ruhsal enerjimize aykırı olan isimlerin ses enerjileri, bizlerin yaşamlarını olumsuz olarak etkileyebiliyor.

Enerjisi yüksek
Alfabemizde yer alan bazı harflerin sesleri çok yüksek enerjiye sahip olduğunu anlatan Efeçınar, "K,M,S,A,Ş,U,V harflerinin sesleri kariyer, başarı, şan, şöhret enerjilerini yayan seslerdir. Bu harflerden oluşan isimlerin ve soyadların enerjisi yüksek oluyor. Kişinin kendisine ve çevresine verdiği etki de çok olumlu oluyor" dedi. Görüldüğü gibi isimlerimizin yaşamımızda etkisi çok yüksek. Bu nedenle güçlü sinerjiye sahip isimlere sahip olmak büyük avantaj...

Danışmanlık alan firmalar var
Dünyanın markalaşma üzerine kurulu olduğunu ve bu nedenle isimlerimizin çok önemli olduğunu belirten Efeçınar, "İsimlerimiz hem kendimize bakış açımızı, hem de dış dünyadan algılanış biçimimizi, dolayısıyla yaşamlarımızı etkiliyor. Pek çok firma yeni isim alacağı zaman yüksek enerjiye sahip olmak için danışmanlık alıyor. Yeni bir isim veya soyad bulmak, ya da yeni bir marka, firma ismi bulmak için detaylı çalışma yapılaması gerekiyor" dedi.

ÜNLÜ İSİMLERİN ANALİZİ
EKREM DEMİRTAŞ:
Konuşmaya dair her meslek dalında başarıya ulaşabilecek, ikna yeteneği yüksek, etrafına insanları toplayabilen bir enerji söz konusu. Mantıklı hareket etmeye özen gösteren, dayanıklı, sabırlı ve güçlü bir yapı. Duygusal yönünü gizlemeye önem veren, akıllı ve pratik zekalı, hazırcevap bir yapıya sahip.
SAKIP SABANCI: İsim ve soyadında iş ve kariyer alanında üstünlük getirecek yüksek enerjili ses dalgaları bulunmakta. Bu isim analizinde, çok güzel projeler üreten, her işi başarıyla sonuçlandıran, ikna yeteneği yüksek, sevilen, akıllı, algılama ve idrak gücü yüksek, duygusal yönünü saklamaya çalışan, saygınlık uyandıran ve isteklerini başkalarına rahatlıkla yaptıran bir yapı ortaya çıkıyor. Şans, para, sevgi ve kariyer enerjisi çok yüksek.
MUSTAFA KOÇ: Mustafa isimi enteresan bir isimdir normal koşullarda 40 yaşından sonra ya zirve yapar ya iner. Soyadı bu alanda çok önemlidir. Son derece mantıklı, maddiyata önem veren, şanslı, güzel projeler üreten akıllı, pratik zekalı bir yapı ortaya çıkıyor.
kalan karakter 1000

Ozlem gunes Ozlem gunes

Bir hafta sonra dogum yapacagim kizim olacak bir kizim var adi ceren ama ikinci kizima analizlete uygun isim ariyorum aklimda hazel veya azel var baska modern bir isim onerirmisiniz sagolun

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 19.04.2017 11:58
Bengisu Bengisu

25yasındaki kızımın geleceği konusunda bilgi alabilir miyim?

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 19.03.2017 13:41
melisa  isminin başarısı melisa isminin başarısı

melisa isminin başarısı

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 04.03.2017 13:42
mualla ay mualla ay

bu isim beni nasıl etkiler

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır3
cevapla 21.07.2015 18:30
Fatma serap Fatma serap

Ismimin enerjisi nedir

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 10.06.2015 23:34

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.