• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İzmir'de Rus Kültür Derneği hizmete girdi

23.01.2010, 18:29

NÜKHET KÜÇÜK KINLI (HABER MERKEZİ)

İzmir Rus Dil ve Kültür Derneği'nin Alsancak binası dün törenle açıldı. Dernek Başkanı Andrey Ponomarev, amaçlarının İzmir'de Türk-Rus ilişkilerini geliştirmek olduğunu söyledi. Açılışa Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, Türkiye Rus Federasyonu Büyükelçisi Vladimir İvanovskiy, Müsteşar Sergey Makarov, Devlet eski Bakanı Işılay Saygın, Amasya eski Milletvekili Gönül Saray, Kemeraltı Esnaf Derneği Başkanı Mehmet Gülaylar ve çok sayıda konuk katıldı. İzmir'de 8 bin Rus vatandaşının yaşadığını belirten Ponomarev, işadamlarına da hizmet vermeye hazır olduklarını söyledi. Başkan Tartan ise, ünlü Rus yazar Tolstoy'un ölümünün 100. yıldönümünde, Konak Belediyesi olarak çeşitli etkinlikler gerçekleştireceklerini anlattı. İzmir Rus Dil ve Kültür Derneği'nden şu anda 150 öğrencinin yararlandığı bildirildi.

İzmir'de Rus Kültür Derneği hizmete girdi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN