• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Hocazade Camii'ne Tartan'dan gölgelik

25.05.2010, 00:00 Güncelleme Tarihi: 25.05.2010, 12:00

Konak Belediyesi, Alsancak Hocazade Camii'nin bahçesine gölgelik yaptırarak, yakınlarını son yolculuğa uğurlayan vatandaşların, yağmur ve güneş altında sıkıntı yaşamalarına son verdi. Camideki hizmetin öncelikli bir ihtayaçtan doğduğunu söyleyen Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, vatandaşların acılı günlerinde bir de doğa koşullarıyla karşı karşıya kaldıklarını ve bunun çözümünü de caminin silüetini bozmayacak bir gölgelik yöntemi ile bulduklarını belirtti. Tartan, "Onların acıları acımızdır. Acılı insanlara destek en kutsal hizmettir" dedi.
Karaburunlu Hocazade Ragıp Üzümcü'nün armağan ettiği, Alsancak'taki bu önemli yapının 1952 yılında mimar Fahri Nişli Beyefendi tarafından yapıldığını hatırlatan Başkan Tartan, İzmir'in kurtuluşundan 25 sene sonra yapılan caminin artık kentin prestij yapılarının başlıcalarından olduğunu söyledi.

KALABALIK OLUYOR
Tartan, "Cenaze törenlerinde, bu caminin avlusu iğne atsanız yere düşmeyecek kadar kalabalık olur. Ancak avluda toplanan vatandaşlar yaz ve kış günlerinde doğa koşullara ile boğuşmakta. Kışın yağmur,yazın da güneş altında cenaze namazı kılan vatandaşlar bundan böyle böyle bir sıkıntı yaşamadan son görevlerini yerine getirecekler" diye konuştu.

Hocazade Camii'ne Tartan'dan gölgelik haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.