• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Bornova Belediyesi üretkenlik ödülü aldı

04.08.2011, 00:00 Güncelleme Tarihi: 04.08.2011, 10:15


Türkiye'de en üretken üç belediye arasına giren Bornova, yürüttüğü evde gebe, lohusa ve bebek bakım hizmetleriyle üçüncülük ödülüne layık görüldü
Bornova Belediyesi'nin yürüttüğü gebe, lohusa ve bebek bakım hizmetleri, Mahalli İdareler Araştırma ve Geliştirme Derneği'nce düzenlenen "Üretken Belediye Projeleri" yarışmasında ödüle layık görüldü. Ödülü, Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, Ankara Hilton Oteli'nde aldı. Bornova Belediyesi, sosyal alandaki projelerle de Türkiye'nin dikkatini çekti. Bornova Belediyesi, Türkiye'de en üretken üç belediye arasına girmeyi başardı. Merkezi Ankara'da bulunan Mahalli İdareler Araştırma ve Geliştirme Derneği'nin düzenlediği "Üretken Belediye Projeleri" yarışmasında, Bornova Belediyesi'nin "evde, gebe, lohusa ve bebek bakım hizmetleri" üçüncü oldu. Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, ödülü Ankara Hilton Oteli'nde düzenlenen törenle aldı.

GEÇEN YIL BAŞLADI

Bornova Belediyesi'nin önemli bir sosyal hizmeti olan evde, gebe, lohusa ve bebek bakımı çalışmaları, ilk olarak geçen yıl Zafer, Serintepe ve Merkez mahalleleriyle başladı. Bu hizmetler bir uzman ebe, üç ebe ve bir şoförle başladı. Bu yıl ise ekibe üç ebe daha ilave edildi. Ayrıca hizmetin verildiği mahallelere; Doğanlar, Mevlana ve Kızılay da eklendi. Sağlık ekipleri hamile ve lohusa kadınlar ile çocuklara evlerinde bakıyor. Evlerde, muayene, kontrol, yönlendirme ve eğitim hizmeti sunuyor.
Geçen yıl Mayıs ayında başlatılan çalışmalar kapsamında binlerce gebe ve lohusa kadın uzman ekiplerce ziyaret edildi. Aynı şekilde yeni doğan binlerce bebek de kontrolden geçirildi. Gerekli bakım yapıldıktan sonra, anneleri her konuda aydınlatıldı. Proje kapsamında çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

'DESTEĞİMİZ SÜRECEK'
İnsanca yaşamın gerektirdiği asgari şartları ilçe genelinde yaşayan herkese sağlamak için çaba harcadıklarını belirten Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, "Sağlık hakkı da en önemli insan haklarından biri. Sağlık konusu yurttaşlarımızın en çok ihtiyacı olan ve verilmesi zorunlu olan bir hizmet. Biz evlerinde yalnız yaşayan bakıma muhtaç yaşlılarımızı, gebe, lohusa ve bebeklerimizi sağlık ekiplerimiz ile evlerinde ziyaret ediyoruz. Her türlü sağlık ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Geçen yıl Mayıs ayında başladığımız bu hizmete, ekip sayımızı artırarak devam ediyoruz. Bu projemizin ödül alması bizi çok sevindirdi. Sosyal belediyecilik çalışmalarımızı her geçen gün artırarak devam ettireceğiz" diye konuştu.

Tarihi proje ödülü de aldı
Bornova Belediyesi, İzmir'de yerleşik hayatın 8 bin 500 yıl öncesine dayandığını kanıtlayan Yeşilova Höyüğü için yaptığı Ziyaretçi Merkezi Projesi ile de Tarihi Kentler Birliği'nin, Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma, Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması'nda Nisan ayı içinde "tarihi proje" ödülüne layık görülmüştü.


Bornova Belediyesi üretkenlik ödülü aldı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.