• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Heykeller hastane bahçesini süsleyecek

Heykeller hastane bahçesini süsleyecek

21.06.2014, 00:00

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) tarafından Türkiye'de de ilk kez düzenlenen 40 günlük Asklepios Uluslararası Taş Heykel Sempozyumu sona erdi. DEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi'ndeki kapanış töreninde heykeltraşlar Aldo Shiroma Uza, Michail Vouzounerakis, Sequoyah Aono, Volodymyr Kochmar, Michail Vouzounerakis, Sequoyah Aono, Volodymyr Kochmar, Kadriye Kantık, İsmail Atar ile Tonguç Sercan'ın 7 heykeli görücüye çıktı. DEÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün, "Sanatçıların alın terleri, vicdanlarının ve kalplerinin güzelliği ile güzel eserler ortaya çıktı" dedi. Heykeller, fakültede bir hafta sergilendikten sonra DEÜ Hastanesi çevresindeki uygun alanlara yerleştirilecek.

Heykeller hastane bahçesini süsleyecek haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.