• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Kınık’a tarım müjdesi

'in Kınık ilçesinde Bölgesi kurulması için çalışmalara başlandı. Bölgede tarım sektörüne dayalı işletmelerle birlikte tarım lisesi de yer alacak

Kınık’a tarım organize sanayi bölgesi müjdesi
Giriş Tarihi: 22.3.2019

Kınık'ta Şubat ayında Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin ziyareti sırasında "dönemin Başbakanı Binali Yıldırım'ın sözünü yerine getirmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz" demesi üzerine harekete geçildi.YEM FABRİKASI KURULUYOR

Tarım Ve Ormancılık Bölgeleri Daire Başkanı Deniz Oruç ve İmar İnşaat Grup Sorumlusu Recep Durukan, Kınık'ta Tarım Organize Sanayi Bölgesi kurulması planlanan sahayı inceledi.
Bakanlık yetkilileri arazinin İhtisasa Dayalı Tarım Organize Sanayi Bölgesi kurulması için uygun olduğuna karar verdi.
Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer, "İhtisasa Dayalı Tarım Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulacak büyükbaş hayvan çiftlikleri, süt işleme tesisleri, et işleme tesisleri, biyogaz tesisleri, yem fabrikası, çiftçi eğitim merkezi, ziraat meslek lisesi, yem fabrikası ve diğer tesis ve işletmelerde 1000 kişi istihdam edilerek ilçemizdeki işsizlik sorunu bitecek. Başta eski Başbakanımız Binali Yıldırım, Tarım Ve Orman Bakanımız Bekir Pakdemirli olmak üzere herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Kınık’a tarım organize sanayi bölgesi müjdesi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA