• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'de ve PKK operasyonu

'de 'nün yapılanması ve ByLock kullanıcılarına yönelik eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda 23 şüpheli hakkında yakalama ve gözaltı talimatı verildi. Ayrıca PKK'ya yönelik de 17 şüpheliye operasyon için harekete geçildi.

İzmir'de FETÖ ve PKK operasyonu

10.05.2019, 10:15 Güncelleme Tarihi: 10.05.2019,12:05

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Fetullahçı Terör Örgütü'nün TSK yapılanması ve ByLock kullanıcılarına yönelik eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyon kapsamında 23 şüpheli hakkında yakalama ve gözaltı talimatı verildi. Ayrıca PKK terör örgütüne yönelik de 17 şüpheliye operasyon için düğmeye basıldı.

İzmir'de PKK operasyonu

13 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI
FETÖ'nün TSK yapılanması içinde faaliyet gösterdikleri ve büfe/kontörlü sabit hatlardan arandıkları tespit edilen Kara Kuvvetleri'nde halen aktif görevde 1 Albay, 2 Astsubay, Deniz Kuvvetleri'nde halen aktif görevde 2 Yüzbaşı, 1 Üsteğmen, Hava Kuvvetleri'nde halen aktif görevde 8 Astsubay, Jandarma Komutanlığı'nda halen aktif görevde 1 Albay, 1 Yüzbaşı, 1 Üsteğmen ile 2'si istifa ve emekli astsubay ve 1 malulen emekli üsteğmen olmak üzere 20 asker şüpheli hakkında operasyon için düğmeye basıldı.

Bu sabah İzmir, İstanbul, Ankara, Bursa, Balıkesir, Eskişehir, Samsun, Kayseri, Diyarbakır, Mardin ve Siirt illerinde Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi. Operasyon kapsamında 13 şüpheli gözaltına alındı.

BYLOCK BASKININDA 1 ŞÜPHELİ YAKALANDI
İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen diğer soruşturmalar kapsamında ise örgütün gizli haberleşme aracı Bylock kullandıkları tespit edilen 3 şüphelinin yakalanması için İzmir ilçelerinde operasyon düzenlendiği öğrenildi. Düzenlenen operasyonda 1 şüpheli yakalandı.

PKK'YA DA OPERASYON YAPILDI
Yine Başsavcılıkça başka bir soruşturma dosyasında, silahlı terör örgütü PKK/KCK adına eylem ve faaliyetlerde bulundukları tespit edilen, GSM hatlarının iletişim dinlenmesi ve kayda alınması da yapılan 17 şüpheli hakkında bu sabah İzmir il ve ilçelerinde operasyon düzenlendi. Bu operasyonda ise 11 şüphe gözaltına alındı. Düzenlenen operasyonlarda toplam 40 şüpheliden 25'inin gözaltına alındığı, diğer şüphelilerin arama ve gözaltı çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.

İzmir'de FETÖ ve PKK operasyonu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA