• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘Beni Başkan Gürbüz vurdurdu'

'de elebaşılığını 'Deniz' lakabı ile tanınan ve birçok suçtan aranan 'ün yaptığı suç örgütü ile ilgili hazırlanan iddianame tamamlandı.

‘Beni Başkan Gürbüz vurdurdu'

2.6.2020

Suç işlemek amacı ile örgüt kurma, kurulan örgüte üye olma, öldürmeye teşebbüs, yaralama ve yağma gibi birçok suçtan 280 yıla kadar hapis cezası istenen Camgöz ve diğer 37 şüpheli hakkında hazır-lanan iddianamede, CHP'li Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz'ün adının karıştığı işletmeci İsmail Kılınç'ın silahla vurulması olayı, CHP'li Çiğli Belediye Başkan Yardımcısı Ali Rıza Koçer'in makam aracının kurşunlanması gibi 13 farklı olaya değinildi.

38 ŞÜPHELİ VAR

İzmir Cumhuriyet Sav-cısı Osman Tufan Kayıran tarafından yürütülen soruşturma sonrası hazır-lanan ve İzmir 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen 307 sayfalık iddi-anamede, halen aranan ve Gürcistan'da olduğu tahmin edilen elebaşı Binali Camgöz ve 37 şüpheli hakkındaki suçlamalar yer aldı. İddianamede Camgöz'ün adamları tarafından eski Foça pazaryerinde manav ve kafe işleten İsmail Kılınç'ın 9 Eylül 2019'da çay bahçesinde silahla bacağından vurulması olayından bahsedildi. Kılınç ifadesinde; iş-letmelerindeki bir sorun-dan dolayı sadece CHP'li Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz ile aralarında bir anlaşmazlık olduğunu, onun dışında kimse ile husumetlerinin bulunmadığını, kendisini vuran kişinin kaçarken 'Fatih Başkana kimse yanlış yapamaz' diye bağırdığını, Gürbüz'den ve kendisini vuran kişilerden şikayetçi olduğunu ifade etti. Müşteki konumundaki Gürbüz ise olayla bir ilgisinin bulunmadığını ve Gürcistan'a ait GSM hat-tından cep telefonuna gelen tehdit mesajların-dan dolayı da şikayetçi olduğunu belirtti.ÇİĞLİ'DEKİ OLAY DA YER ALDI
13 farklı olayın ele alındığı iddianamede CHP'li Çiğli Belediye Başkan Yardımcısı Ali Rıza Koçer'e yönelik silahlı saldırı da yer aldı. Koçer ifadesinde; belediye başkanının bilgisi dahilinde bir kısım işçilerin işlerine son verdiklerini, işten çıkartılan işçilerin tepki ve eylem yapmaları gibi konuları organize eden kişinin önceki dönem Belediye Başkanı Hasan Arslan'ın yeğeni olan N.A. olduğunu söyledi. Tanık ifadelerinde N.A.'nın ise Binali Camgöz'ün adamları ile bağlantılı olduğu iddia edildi.

METİN BURMALI

‘Beni Başkan Gürbüz vurdurdu' haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.