• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Sözde ‘ imamı’ Bekmezci’nin damadı çıktı

Fetullahçı Terör Örgütü içerisinde elebaşı Gülen'den sonra gelen ön önemli isimler arasında yer alan 'nın damadı 'nın örgütün sözde imamı olduğu ortaya çıktı.

Sözde ‘Yunanistan imamı’ Bekmezci’nin damadı çıktı
Giriş Tarihi: 22.9.2020

İzmir'de geçtiğimiz yıl sabaha karşı Karşıyaka'da tespit edilen bir gaybubet evine yapılan baskında kıskıvrak yakalanan Yusuf Bekmezci'nin, örgüt üyelerinin ülkeler arasındaki imam atamasını bile bizzat kendisinin yaptığı ve damadı Recep Uzunallı'nın da örgütün aynı zamanda finans koordinatörü olduğu belirlendi.

5 YILDIR ATİNA'DA YAŞIYOR
Geçtiğimiz günlerde hakim karşısına çıkan ve örgütün 2 numarası olduğu belirlenen Bekmezci'nin diğer kızının da FETÖ'nün yeğeni Mazhar Gülen'le evli olduğu belirlendi. Hem akraba hem de kader ortaklığı yapan Yusuf Bekmezci'nin damadının 5 yıla yakın süredir Yunanistan'ın başkenti Atina'da yaşadığı ve orada istihbarat örgütleri ile iç içe çalışarak Türkiye'ye karşı bir karalama kampanyası yürüttüğü öğrenildi. Uzunallı'nın bunun yanı sıra, diğer stratejik bilgiler ışığında terör örgütlerine yardımcı olduğu da ileri sürüldü. Yunan medyasının attığı çirkin başlığın arkasındaki ismin de FETÖ'nün Yunanistan imamı Uzunallı'nın olduğu ileri sürüldü.



İZMİR VE İSTANBUL'DA ARANIYOR
İZMİR Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında haklarında yakalama emri olan ve örgüt yapılanmasında Bekmezci ile birlikte yakalama emriyle aranan, Zaman Gazetesi eski Genel Müdürü Recep Uzunallı'nın aynı zamanda İstanbul 3. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından da hakkında yakalama kararı olduğu öğrenildi.

'EN TEHLİKELİ KİŞİLER'
FETÖ'yü ve örgüt yapısını yıllar öncesinden anlatarak uyaran yazar Nurettin Veren de Recep Uzunallı'nın örgüt için önemine dikkat çekti. Yusuf Bekmezci konuşmadan FETÖ'nün topografyası ve para trafiğini çözmenin mümkün olmadığını ifade eden Veren, "En tehlikeli kişiler bunlar. Bekmezci'nin milyarlarca dolarının bir yerde gömülü veya saklı olma ihtimali yüksek. Bu konudan haberi olabilecek Recep Uzunallı'nın şu anda Yunanistan ile yaşanan gerginlikte de parmağı olduğu duyumları var" dedi.

Fatih ŞENDİL

Sözde ‘Yunanistan imamı’ Bekmezci’nin damadı çıktı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA