• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'de korona düzenlemesi! Toplu ulaşımda kişiye özel kart!

Valiliği, kodu ile uyumlu özel kart çıkarılması için karar aldı. tiyatro, opera ve bale faaliyetleri için kısıtlama kararı alındığı duyuruldu. işletmeleri ve otellerin HES kodu istemeden müşteri kabul etmesinin de 10 günlük kapama cezasıyla karşılaşacağı belirtildi. Ayrıca meslek kuruluşları ve STK’ların etkinliklerinin ertelenmesine karar verildi.

İzmir'de korona düzenlemesi! Toplu ulaşımda kişiye özel kart!

05.10.2020, 16:56

İzmir Valiliği, koronavirüs pandemisiyle mücadele kapsamında yeni alınan kararları kamuoyuna duyurdu. İçişleri Bakanlığı'ndan 81 ile gönderilen toplu taşımada HES kodu uygulanması kararının ardından kent için yapılan bilgilendirmede önemli hususlara dikkat çekildi.

Valilik, İzmir'deki toplu taşıma sisteminde HES kodu ile uyumlu olacak biçimde kişiye özel kart çıkarılması için talimat verdi. Hastalıkla temaslı olan vatandaşların ulaşım kartlarının izolasyon sürecinde askıya alınması duyuruldu.

Açık ve kapalı alanlarda sahnelenecek olan kamu ve özel tüm tiyatro gösterimleri ile opera ve bale gibi faaliyetlerin kısıtlama yapılmaması kararlaştırıldı. Ayrıca turizm yerlerinde, otellerde HES kodu kullanması zorunlu olduğu belirtildi. Denetimin de kuruluşa ait olduğu vurgulandı. HES kodu istenmeyen ve müşteri kabul edilen işletmelerin 10 gün süreyle kapatılacağı aktarıldı.

İçişleri Bakanlığı'ndan gönderilen genelge kapsamında meslek kuruluşları ve sivil toplum örgütlerinin etkinliklerinin ertelenmesine karar verildi. Uymayanların da para cezasıyla karşılaşacağı ifade edildi.

Sağlık Bakanlığı vaka sayısını açıkladı! 4 Ekim Pazar koronavirüs tablosu...

İzmir'de korona düzenlemesi! Toplu ulaşımda kişiye özel kart! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.