• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Bisiklet sporcusu Zeynep Arslan'ın ölümüne neden olan kamyon şoförü tahliye edildi

İzmir'de, antrenman sırasında kamyonun çarpması sonucu hayatını kaybeden Karşıyaka Bisiklet Takımı sporcusu Zeynep Aslan'ın ölümüne ilişkin haklarında "bilinçli taksirle ölüme neden olma" suçundan dava açılan biri tutuklu 3 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Bisiklet sporcusu Zeynep Arslan'ın ölümüne neden olan kamyon şoförü tahliye edildi
AA

01.04.2021, 17:21 Güncelleme Tarihi: 01.04.2021, 17:27

Menemen 1. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuklu sanık A.Y, Zeynep Aslan'ın ailesi ve tarafların avukatlar katıldı, diğer 2 sanık ise duruşmaya katılmadı. Hakim, celse arasında keşif yapıldığını, dosyanın bilirkişiye verildiğini ancak raporun henüz mahkemeye ulaşmadığını bildirdi.
Duruşmada söz alan baba Reşat Aslan, tüm sanıkların cezalandırılmalarını talep etti.Tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi ile duruşmaya katılan sanık kamyon şoförü A.Y, kazanın diğer sanıklar önlem almadığı için meydana geldiğini ileri sürdü.

Hakim, tutuklu sanık A.Y'nin yurt dışı çıkış yasağı ile tahliyesine, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına müzekkere yazılarak sanıklara ait takograf cihazı kayıtları ile kaza saatindeki HTS kayıtlarının istenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

DAVANIN GEÇMİŞİ
Karşıyaka Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Bisiklet Takımı sporcularından Zeynep Aslan, 14 Ekim 2020'de Menemen'de antrenman yaptığı sırada A.Y'nin kullandığı kamyonun çarpması sonucu hayatını kaybetmişti.

Aslan'ın ölümüne ilişkin hazırlanan iddianamede, 3 sanık hakkında "bilinçli taksirle ölüme neden olma" suçundan 9'ar yıla kadar hapis talebiyle dava açılmıştı.

İzmir’de bisiklet sporcusu Zeynep Aslan’ın öldüğü kazaya ilişkin 3 sanığın 9’ar yıla kadar hapsi istendi

Bisiklet sporcusu Zeynep Arslan'ın ölümüne neden olan kamyon şoförü tahliye edildi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.