• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Konforlu ve mutlu bir yaz için

Konforlu ve mutlu bir yaz için
Giriş Tarihi: 14.7.2019

Yaz mevsiminin keyfini çıkardığınız yazlık evinizde konforlu ve elbette ki mutlu bir şekilde zaman geçirebilmeniz için ise ev dekorasyonuna özen göstermeniz, sizi yansıtan bir tasarım oluşturmanız şart! Peki, yazlık ev dekorasyonu nasıl yapılır? İşte, yazlık ev dekore etmenin püf noktaları...

DİNLENDİRİCİ OLMALI

Yazlık ev, yılın yorgunluğunu üzerinizden attığınız, dinlendiğiniz, dönemlik bir yaşam alanı. Peki, bu amaçla kullandığınız bir evde neden fazla eşyaya yer veresiniz ki? Yazlığınızda fazla eşyaya yer vermek, hem temizlik için daha fazla zaman ayırmak zorunda kalmanıza hem de kalabalık görünümden dolayı yorucu bir etkinin oluşmasına neden olabilir. Bu nedenle sadece ihtiyacınızı karşılayabilecek eşyaya yer vermek, yazlık ev dekorasyonunda fazla eşya konumlandırmanızın önüne geçer.

ALANI VERİMLİ KULLANIN

Siz de yazlığınızda az eşyaya yer vermenin sağlıklı olduğunu düşünüyor ve ihtiyacınızdan fazla eşya almamayı planlıyorsunuz diyelim... Fakat bu, kalabalık görünüme sahip olmayan bir eve sahip olmak için bazen yeterli olamayabiliyor. Örneğin, televizyonunuzu yerleştirmek için bir televizyon ünitesine ihtiyacınız var ama bu mobilyanın da yer kaplayacağı bir gerçek. O halde televizyonunuzu duvara monte edebilir ve yanlarına dekoratif raflar yerleştirip depolama alanı ihtiyacınızı karşılarken hoş bir görsellik de yakalayabilirsiniz.

BOLCA RENK KULLANIN

İlkbahar ve yaz aylarında hemen hemen hepimiz pozitif enerji ile doluyoruz. Bunun en güçlü nedenlerinden birinin ise doğa olduğuna hiç şüphe yok. Rengârenk çiçekler, yemyeşil ağaçlar, masmavi deniz, parıldayan güneş... Tüm bu doğal güzelliklerin yansımasına evinizde yer vermek yani tercih edeceğiniz renk tonlarında canlı alternatifleri değerlendirmek, güzel bir ev dekorasyonu oluşturmanıza yardımcı olabilir. Örneğin koltuk takımı seçiminde, canlı ve açık renkleri tercih edebilirsiniz. Bu noktada, koltuk takımlarında açık renklerin seçmenin temizlik açısından zor olacağını düşünebilirsiniz. Fakat kolay temizlenebilir, silinebilir kumaşları tercih ederek bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Eğer koltuklarınızı değiştirmeyi düşünmüyorsanız, canlı desenlere sahip koltuk örtüleri ile koltuk takımlarınızı örterek hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.


Sinekliği unutmayın


YAZ aylarında sık sık camı açmak ve taze hava ile buluşma ihtiyacı hissediyoruz. Bu durum da sineklerin evin içerisine doluşmasına neden olabiliyor! Çare, sineklikler!
Zeminde sadelikten yana olmakta fayda var


YAZLIK ev yer döşemelerinde parke kullanımı doğal bir görünüm sağlayabilir. Fakat bunun yanı sıra seramikleri de değerlendirebilirsiniz. Özellikle 2019 yılının gözdelerinden olan çini desenli seramikler, evinizin her alanında yararlanabileceğiniz alternatifler. Zeminlerde halılar yerine kilimleri tercih edebilirsiniz.
Ayrıntılara takılın!


TABLOLAR, biblolar, dekoratif minderler, hatta tercih ettiğiniz duvar kağıtları... Hepsinde yaz atmosferini yansıtmak iyi bir fikir. Ev dekorasyonunda tercih ettiğiniz renklerde dekoratif ürünler seçebilir ve bütünsel bir şıklık yakalayabilirsiniz. Bunun yanı sıra deniz temasını yansıtan, tropikal iklimi çağrıştıran dekoratif ürünlerden yararlanmak da yazlık ev dekorasyonunda oldukça fazla tercih ediliyor.
Evin dışı da önemli


YAZLIK ev dekorasyonu renkleri genellikle evinize canlılık katan pastel tonlar. Peki, ev dekorasyonu sadece evinizin iç bölümünü ilgilendiren bir konu mu? Kesinlikle hayır; evlerin dış cepheleri de güzelleştirilmeyi hak ediyor. Evinizin dış cephesini boyayarak onu, diğer evlerden daha çok ön plana çıkarabilir ve dikkat çekici bir görünüm yakalayabilirsiniz. Demirlikleriniz varsa demirlikleri canlı renklerle boyamayı tercih edebilirsiniz. Gök mavisi, sarı, turuncu, yılın Pantone rengi canlı mercan ve yeşil yazlık ev dış boya renkleri için uygun olabilir.

Konforlu ve mutlu bir yaz için haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA