• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Apartmandan şehre gönüllü ağı

Apartmandan şehre gönüllü ağı

5.4.2020

Uzun yıllardır sivil toplum çatısı altında çalışmalar gerçekleştiren gönüllüler, bu kez salgın günleri için bir araya geldi. Kovid-19 salgını Türkiye'de başladığı ilk anda 'dayanışma' çağrısı ile farklı alanlarda çalışan gönüllüler 'Corona Günlerinde İyilik Platformu (CoGİ)' çatısı altında 'bireysel gönüllülük' kapsamında çalışıyor.

SİZ DE İYİLİK AĞINA KATILIN
CoGİ; 65 yaş üstü risk grubu, dezavantajlı grupların temel ihtiyaçlarının karşılanması, farklı alanlarda ihtiyaç duyulan malzemelerin yapımı başta olmak üzere maddi, ayni ve psikolojik destek vermek için sosyal medya kanalları ve eşleştirmeler, ilgili kurumlara yönlendirmeler ile ihtiyaçlara cevap veriyor. Ağa katılmak isteyen gönüllüler sosyal medya hesaplarından ve web sitesinden yayılanan gönüllü başvuru formlarını doldurabilirler. Amaç, bu ağ üzerinden doğru bilgileri paylaşmak, koordineli olarak çalışmak ve bireysel gönüllü gücünü ve sivil toplum deneyimlerini kamu izni ile yine kamu yararına kullanmak.

Apartmandan şehre gönüllü ağı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.