• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'Vakit gençlerin vakti'

'Vakit gençlerin vakti'

13.06.2018, 23:51

1993 doğumlu olan AK Parti İzmir 1. Bölge Milletvekili Adayı Koray Battal, “Genç yaşım ve enerjimle bu kente hizmet etmek en büyük arzum” diye konuştu

NİDA ALADAĞ

Seçim çalışmalarını sürdüren AK Parti İzmir 1. Bölge Milletvekili Adayı Koray Battal, adaylık süreci ile ilgili merak edilenleri Yeni Asır'a anlattı. Battal, "İzmirli hemşerilerimizin sorununun çözüme ulaşması için gece gündüz çalışıyoruz; çalışmaya da devam edeceğiz. İzmir, Türkiye'nin en değerli şehirlerinin başında geliyor. İzmir ilklerin şehridir. Genç yaşım ve enerjimle bu ilklerin bir parçası olarak, bu şehre hizmet etmek en büyük arzum" dedi.

Sizi tanıyabilir miyiz?
1993 Aydın'ın Söke ilçesinde dünyaya geldim. Babam Rizeli, Annem ise Girit göçmenidir.
Üniversite yıllarımdan itibaren Adalet ve Kalkınma Partisi'nde çeşitli görevler üstlendim. İzmir İl Gençlik Kolları'nda yönetim kurulu üyeliği ve il başkan yardımcılığı görevlerinde bulundum. Ayrıca 2012 yılından bu yana milletvekili danışmanlığı yaptım. 2015 yılında hukuk fakültesinden mezun oldum ve kendi hukuk büromda avukat olarak faaliyet gösteriyorum.

Siyasete girme düşüncesi nasıl oluştu?
Gençler olarak 18 yaşında oy kullanabiliyorduk ancak milletvekili seçilemiyorduk.
Adeta siyasi yasaklıydık. Bu yasağı Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın liderliğinde AK Parti kaldırdı. 24 yaşında bir genç olarak Cumhurbaşkanımıza seçilme yaşını 18'e indirilmesinde gösterdiği özveri için teşekkür ediyorum. Ülkemizin sorunlarına duyarlı; çözüm bulmaya çalışan bir vatandaş olarak da gençliğimizi milletimize hizmette kullanmak için siyasete girdim. Her şey Türkiye için!

"SERVETİM İNSANDIR"

Adaylığınız açıklandıktan sonra ne tür tepkiler aldınız?
MÖ. 9. yüzyıla ait bir tapınak yazıtında şöyle yazmaktadır: "Hatırlamazsın doğduğun zamanları, sen ağlarken herkes sevinçle gülüşüyordu. Öyle bir ömür geçir ki herkes ağlasın sen öldüğünde. Mutlulukla gülümse; sabırlı, sevecen ve erdemli ol.
Eninde sonunda bütün servetin sensin." İşte tam da bu tapınak yazıtında yüzyıllar önce yazıldığı gibi; hayatım boyunca hep insanların dertleriyle dertlendim. Sorunlarına çözüm üretmeye çalıştım. Bu da benim servetim oldu. Bugün milletvekili adayı olduğumda da; yaşlı teyzelerin amcaların, çevremdeki insanların olumlu tepkileri, sevgileri; güzel işler yaptığımı gösteriyor.
Bu da beni mutlu ediyor. Destek olan, yanımda olan herkese de ayrıca tekrar tekrar teşekkür ediyorum.

UYKUSUZ GECELER

Siyasette sizi hangi alanda aktif olarak göreceğiz?
AK Parti'de çeşitli görevler üstlendik. Uykusuz gecelerimizi, kazandığımız seçimlerle ve yapılan iyilikleri görerek unuttuk.
Bunları tüm AK Parti kadroları ile birlikte yaşadık. Şimdi ise milletvekili adaylığımın sonucu ne olursa olsun, biz millete hizmete devam edeceğiz. Bize ne görev verilirse, en iyi şekilde yerine getireceğime inanıyorum.
Bu görev ister milletvekilliği olsun; ister il yönetiminde, ister gençlik kollarında, isterse sandık kurullarında olsun; hangi görev verilirse, onu en iyi şekilde yerine getirmek için çalışmaya devam edeceğim.

ÖNCELİK İMAR SORUNU

İzmir'in önemli sorunları sizce nelerdir? Seçilmeniz halinde İzmir ile ilgili projeleriniz neler?
İzmir'in önemli sorunlarından biri; imar sorunudur. Bu konuda gerekli adımlar atıldı ve İmar Barışı Yasası çıktı. Bu hafta itibariyle başvurularımız da başlıyor. İzmir bu yasadan en çok faydalanan şehirlerimizden biri. Bizler de milletvekili adayları olarak, bilgilendirme toplantıları düzenliyoruz.
İzmirli hemşerilerimizin sorununun çözüme ulaşması için gece gündüz çalışıyoruz; çalışmaya da devam edeceğiz.

"İZMİR'İN EVLADIYIM"

İzmir seçmenine mesajınız nedir?
Ben İzmir'in evladıyım. İzmirli hemşerilerimizden de evlatlarına destek olmalarını istiyorum.
"Vakit gençlerin vaktidir" diyorum; Vakit İzmir vaktidir. Tüm İzmirli hemşerilerime sevgilerimi gönderiyorum.

"CUMHURBAŞKANIMIZA VEFA BORCUMUZ VAR"

Neden AK Parti'yi tercih ettiniz?
AK Parti yenilikçi, tabuları yıkan, seçmenle arasına duvar örmeyen, gençlere önem veren bir siyasi partidir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde çok zorlu badireler atlattık. Öncelikle bu memleketin bir evladı olarak; Cumhurbaşkanımıza vefa borcumuz olduğunu düşünüyorum. 24 Haziran'daki seçimleri kazanarak, Başkanlık Sistemi'nin gereği, Türkiye'nin umudu Recep Tayyip Erdoğan'ı, Başkan olarak göreceğimize inanıyorum. Bu nedenle18 yaşımdan bu yana büyük onurla içinde bulunduğum kutlu davamı tercih ettim.

'Vakit gençlerin vakti' haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN