• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'O tazminatları kendi cebinden mi ödedi?'

Kayseri’de çeşitli açılışlara katılan Başkan Erdoğan, lideri Kılıçdaroğlu’na karşı kazandığı davalarla ilgili bir soru yöneltti. Erdoğan, “Kılıçdaroğlu cezaları kendi cebinden mi ödedi yoksa CHP’nin kasasından mı? Bunu açıklamaya davet ediyorum” dedi

'O tazminatları kendi cebinden mi ödedi?'

14.10.2018, 00:00

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, çeşitli açılışlara katılmak üzere geldiği Kayseri'de vatandaşlara hitap etti. Türkiye'de tarihi bir dönüşüme imza attıklarını kaydeden Başkan Erdoğan, "Bugün burada toplam yatırım bedeli 1 katrilyon 640 trilyon lirayı bulan 137 farklı bakanlık, belediye ve özel sektör projesinin toplu açılış törenini gerçekleştiriyoruz" dedi.

CHP liderine 10 zor soru


BUNLARIN TEK DERDİ KOLTUK

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına tepki gösteren Erdoğan, "Bunların derdi ülkeye ve millete hizmet etmek, bunun için cumhurbaşkanlığını kazanmak değil. Tek gayeleri, ellerindeki belediye ve partideki koltuklarını korumak ve ekmek elden su gölden yaşayıp gitmektir.
Merak ediyorum, Kılıçdaroğlu'na açtığım davalarda kazandığım paraları, Kılıçdaroğlu cebinden mi ödedi yoksa CHP'nin kasasından mı? Bunu da açıklamaya davet ediyorum" diye konuştu.

CHP'NİN HİSSELERİ HAZİNEYE

İş Bankası'nda bulunan CHP'nin yüzde 28'lik hissesi ile ilgili de konuşan Tayyip Erdoğan, "Bunu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, CHP alsın kullansın diye yapmadı. Hazine'ye gitsin diye yaptı. Biz Meclis'e bu konuyu getiriyoruz.
İnşallah Meclis'ten bunu çıkartacağız ve bu hissenin hazineye devrini sağlamış olacağız.
Şimdi tabi tutuştu. Bunu biz kullanmıyoruz ki diyor. Bir de kullanacak mıydın? Bir an önce Meclis'ten bu geçecek. Ardından da hazinemize İş Bankası bunu ödeyecek" dedi. Kılıçdaroğlu'nun artık hastanelerde ameliyat yapılmayacağı ile ilgili sözlerine de cevap veren Erdoğan, "Artık Türkiye'de Bay Kemal'in SSK'sı dönemi yok. Sen ölüleri rehin alıyordun.
Bu adam SSK Genel Müdürü iken, bu ülkenin evlatlarını hastanelerde sürüm sürüm süründürdü" ifadelerini kullandı.

YENİ ASIR DEFALARCA SORDU

Başkan Erdoğan'ın Kılıçdaroğlu'na yönelttiği tazminat cezaları ile ilgili soruyu Yeni Asır da daha önce gündeme getirmişti.
4 Ekim tarihli gazetemizde çıkan 'CHP liderine 10 zor soru' başlıklı haberde, Kılıçdaroğlu'na kaybettiği tazminat davalarından yazılan yüzbinlerce liralık cezaları nasıl ödediği sorusu yöneltilmişti. Başkan Erdoğan'ın açıklamaları sonrası Kılıçdaroğlu'nun nasıl bir açıklama yapacağı merak konusu oldu.

BANKALARA 'FETÖ KASALARI' UYARISI YAPTI

Konuşmasında, "FETÖ içinde kalanlar ister babamız ister evladımız ister kardeşimiz olsun, kusura bakmasınlar canlarınızı yakarız" diyen Erdoğan, "Isparta'da bir bankanın kasasından bunlara ait 100 kilo altın ve 5 milyon dolar para çıktı. Tüm finans sektörüne sesleniyorum. Lütfen kasalarla ilgili çalışmalarınıza dikkat. Kim, nerede, ne yapıyor bileceksiniz. Tüm hainler ihanetlerinin hesabını verecek" açıklamasını yaptı.

AKAR'IN CAMİSİNE ÖVGÜ VE TEŞEKKÜR

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri programı kapsamında Orgeneral Hulusi Akar Camii ve Külliyesi'nin açılışını gerçekleştirdi. Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan ve dualarla hizmete giren caminin açılışında konuşan Erdoğan, "Özgün ve yerel mimarisiyle harikulade, büyüleyici bir eser olan bu camii ibadet ve ilim yuvası olacak. Hayırlı eserler, evlatlar yetiştirme gayretinde olalım. Akar ailesine bu güzel eser için teşekkür ediyoruz" dedi.

İLK İMAM ERDOĞAN

Öte yandan çok sayıda siyasi, akademi ve ilim insanının katılımıyla açılan caminin ilk imamı da Başkan Erdoğan oldu. Erdoğan, açılışın ardından camide Kur'an okudu ve ikindi namazını kıldı.

'O tazminatları kendi cebinden mi ödedi?' haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA