"İzmir'in en sevileni biziz"

Giriş Tarihi:03.06.2010, 16:00 Güncelleme Tarihi:03.06.2010, 16:00
Üç ortak, mekan işletmeciliği konusunda en iyi olduklarını iddia edemeyeceklerini ama en sevilen işletmeciler olduklarını düşünüyor
ERCAN AKGÜN

4 yıldır Alsancak People Club ve Bayraklı'da bu sezon kapılarını açan Tac Mahal Club'ın işletmeciliğini yapan Yusuf Altıntaş, Baran Akın ve Dinçer İşsevenler, eğlence hayatına nasıl girdiklerini, sektörün gidişatını ve ileriki yıllarda neler yapmak istediklerini Yeni Asır'a anlattı. 3 yıldır giriş ve içecek fiyatlarını aynı tuttuklarını söyleyen genç işletmeciler, "Her şeyin fiyatı artıyor ama bizde hala aynı. Vergiler ve kiralar da makul seviyede olsa herkes gönlünce eğlenir" diyor.

OKULDAN ARKADAŞLAR
- Yusuf Bey, eğlence sektörüyle ne zaman tanıştınız?

YA: 2006'nın sonunda şu anki Alsancak People'ın olduğu yerin adı başkaydı ve mekan sahibi Orhan Kırkpınar'dan orayı işletmek için teklif alarak başladım.
- Baran Bey sizin eğlence dünyasıyla tanışmanız nasıl oldu?
BA: İlk 2003'te Antalya'da Cece Bar'ın işletmeciliğini yaptım. 2 yıl sürdü. Sonra da İzmir'e dönüp 2007'de Dolce'yi açtık. O zamandan beri üç ortak devam ediyoruz.
- Dinçer Bey ya siz?
Dİ: Bu sektöre ilk kez Dolce zamanında giriş yaptım.
- Ortaklığı nasıl kurdunuz?
YA: Aslında biz okul arkadaşıyız. Özdere'de Turizm Otelcilik ve Anadolu Meslek Lisesi'nde 4 yıl yatılı okuduk. Hem sınıf hem de oda arkadaşıydık. Şimdi ise 4 yıldır iş ortağıyız. Hiç ayrılmadık.
- Tac Mahal'i sizden dinleyelim Baran Bey.
BA: Pazar ve pazartesi hariç haftada 5 gün açığız. Düğün, nişan, sünnet, şirket yemekleri ve davetler gibi aktiviteler için hizmet veriyoruz.
- İzmir'in dışını düşündünüz mü?
BA: Hayır. Bizim şehrimiz bize yetiyor.
- Müşterilerde sizleri rahatsız edecek hususlar nelerdir?
Dİ: Kılık kıyafetinin bozuk olması ve bay bayan orantısının dengesiz oluşu.
- Gelen müşterilerin memnuniyetini ölçtünüz mü hiç?
YA: İzmir'in en iyi işletmecileri olduğumuzu iddia etmiyoruz. Ama şu bir gerçek ki en sevilen işletmeciler olduğumuz kesin.
Gece hayatının içinde olmanın artıları ve eksileri neler?
YA: Sosyal çevremiz arttı. Fakat kendi yakınlarımıza, akrabalarımıza ve eşe dosta vakit ayıramıyoruz. En büyük sıkıntı bu.
- Unutamadığınız bir anınız var mı?
YA: Ulusal bir televizyon kanalında İzmir'in tanıtımı yapılırken People'den görüntüler verip mekandan bahsettiler. Bunu unutamıyoruz.
- Bu yaz Tac Mahal'de performans yapacak ünlü bir isim var mı?
Dİ: 25 Haziran'da üstsüz Dj Niki Belucci'yi getiriyoruz. Hedefimiz ise DJ Tiesto'yu mekanımızda ağırlamak.
- İzmir eğlence sektörünün kötü gidişatının sebebi sizce nedir?
Dİ: Üst seviyelerdeki fiyat politikası. Çünkü İzmir müşterisi az paraya çok eğlence arayan bir yapıya sahip.
- Çözümü ne olmalı?
BA: Kiralar ve vergiler daha makul düzeyde olsa, hem mekanımızı 6 gün açık tutardık hem de giriş ücreti almazdık. Yani hem işletmeciler kazanırdı hem de müşteriler.
- Bu durumu düzeltmek için bir şeyler yapıyor musunuz?
BA: Masraflarımız, vergiler, personel ücretleri, içecek fiyatları ve diğer harcamalar artıyor, fakat bizde 3 yıldır fiyatlar aynı, değişmiyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.