• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Dizilerde izlenme rekoru kıran sanatçı:

Dizilerde izlenme rekoru kıran sanatçı: Ece Uslu

27.02.2018, 00:00

İzmir’li sanatçı şöhreti dizilerde peşpeşe gelen kendi başarılarıyla yakaladı, ne rol aldıysa üstüne koydu, dizi teklifleri peşpeşe yağdı. ile tanınan, Zerda ile hafızalara kazınan Ece Uslu, 4 yıl süren 125 bölümlük Karagül ile sanatının doruğuna çıktı

KÜLTÜR VE SANAT BAŞKENTİ İZMİR - GÜRKAN ERTAÇ

İzmir'de 9 Eylül 1974 tarihinde dünyaya gelen güzel sanatçı Ece Uslu, 2 yaşındayken bir gazetenin açtığı "Güzel çocuk Yarışması"nda ikinci oldu, Küçük yaşlardan itibaren sanata olan ilgisini, çabalarıyla birleştirerek yıldız düzeyine hakkıyla geldi, başarı çıtasını somut adımlar atarak aştı, bu yolda başarısızlık kelimesini hiçbir zaman kabul etmedi. İzmir Devlet Tiyatrosu'nda bale ve müzik sınavlarına girdi, kazanamadı ama yılmadı, annesiyle birlikte 14 yaşında İstanbul'un yolunu tuttu. Başarılı bir eğitim hayatı olmayan ancak küçük yaşlardan itibaren tiyatroya kendisini yönlendirme yoluna giden Uslu, profesyonel anlamdaki oyunculuk deneyimi eğitimini ise Şahika Tekand Oyunculuk Tiyatrosu'nda aldı ve sonrasında tiyatro sahnelerinde kendisini aktif bir şekilde göstererek piyasada tanınmaya başladı. Ferhan Şensoy Nöbetçi Tiyatrosu'nda da bir yıl boyunca oynadı.

KARA MELEK'TE BAŞARI

Ece Uslu'nun kariyer başlangıcı 1989'da katıldığı İz Peşinde ismli dizidir. Dizinin kadrosunda Mehmet Aslantuğ ve Erol Taş gibi isimler vardı ancak çok fazla tutmadığından dolayı 20 bölümde stop etti. Moralini bozmadı ve 1996'daki Kara Melek dizisi o'nun kendisini gösterip yıldızlığa adım atmasını sağladı. Döneminin en popüler dizilerinden birisi olan Kara Melek'te Sanem Çelik, Mustafa Alabora ve Toprak Sergen gibi isimlerle yer aldı. Dizi 110 bölüm sürdü.
Ece Uslu, dönemin en çok sevilen ve reyting rekorları kıran dizi projelerinden birisi olarak dikkatleri çeken Zerda dizisinin başrol oyuncusu olarak kısa zaman içerisinde tüm Türkiye'nin en çok sevdiği isimlerden birisi olmayı da başardı. atv'de ekrana gelen dizinin ustalarla dolu oyuncu kadrosunda Yavuz Bingöl, Burak Sergen, Güven Hokna ve Halit Ergenç gibi isimlerle oynayarak başarısıyla çığır açtı, zirveye yerleşti.

ANNENİN ÇIRPINIŞLARI

Ece Uslu sadece dizilerde değil, sinemada verilen şansı da iyi değerlendirdi, 2004 yılında beyazperdeki korku filmi Büyü'de başrol oynayarak hayranlarını bir kez daha mutlu etti.
Filmin kadrosunda Özgü Namal, İpek Tuzcuoğlu, Okan Yalabık gibi güçlü isimler de vardı ama o'nun rolündeki başarısı takdirle karşılandı.
Ece Uslu, 2013 yılında yine birçok usta isminin toplanarak yer aldığı projelerden birisi olan Karagül dizisinin başrol oyuncusu olarak da yine ön plana çıktı ve herkesin ilgisini çekti.
Dizide kendisi ile birlikte Özlem Conker, Şerif Sezer gibi isimler yer aldı ve dizi 125 bölüm boyunca devam ettikten sonra dizi sona erdirildi.
Türk Sineması'nın en beğenilen ve en başarılı yönetmenlerinden birisi sayılan Mahsun Kırmızıgül imzalı Vezir Parmağı filminin kadrosuna da başrol oyuncularından birisi olarak girdi. Filmin ustalar ile dolu oyuncu kadrosunda Ali Sürmeli, Peker Açıkalın, Suna Selen gibi isimler vardı.
Geçen yılın kadrosu ve konusu itibariyle en iddialı projelerinden birisi olarak lanse edilen Dayan Yüreğim dizisi kadrosuna yine başrol oyuncusuydu Ece Uslu. Dizinin kadrosunda o'nun gibi İzmir'li sanatçılar Cansel Elçin, Berk Atan ve Nilay Deniz gibi isimler de yer aldı, Ece Uslu yine çok popülerdi. Genç oyuncunun başarılı çıkışı halen sürüyor.

Dizilerde izlenme rekoru kıran sanatçı: Ece Uslu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA