• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’in sanatla imtihanı

İzmir’in sanatla imtihanı

11.06.2018, 17:38

müziğe doydu. ve Balesi’nin ’da sahnelediği gala gecesinde boş yer yoktu. Arkas Trio’nun İzmir Devlet Senfoni Orkestrası ile Celsus Kütüphanesi’nde verdiği konsere ise sanatseverlerin ilgisi büyüktü

İzmir Devlet Opera ve Balesi'nin Fuar Açıkhava Tiyatrosu'nda verdiği galaya sanatseverler büyük ilgi gösterdi. Biletlerin günler öncesinde tükendiği gecede dünya sahnelerini süsleyen ve en çok tercih edilen opera aryaları, düetler, çeşitli operet ve müzikallerden bölümler seslendirildi. İZDOB Müdürü Aytül Büyüksaraç, "Konserimize gösterilen ilgiden memnun kaldık, büyük projelerin devamı gelecek" dedi.

MÜTHİŞ PERFORMANS

Orkestrayı Rumen şef Vladimir Lungu'nun yönettiği gecede sopranolar Derya Kırcalı Gürlük, Nazlı Alptekin, Eylem Demirhan Duru, mezzosoprano Ebru Kaptan, tenorlar Lorenzo Mok Arranz, Erdem Erdoğan, Aydın Uştuk, baritonlar Gökhan Koç, Cengiz Sayın ve bas Teyfik Rodos performanslarıyla ayakta alkışlandı.

İzmir’in sanatla imtihanı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN