• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘Ses’siz ol Çesme

‘Ses’siz ol Çesme

13.06.2018, 17:31

’deki yüksek ses her yaz gündeme geliyor. Alaçatı da yüksek sesten rahatsız olmaya başladı. En çok şikayetin ise mekan sahiplerinden geldiği ortaya çıktı

Çeşme'nin her yaz sezonunda gündeme gelen baş konu mekanlardaki ses ve gürültü kirliliği. Aya Yorgi Koyu'ndaki eğlence mekanlarında gündüz başlayan ses, gece 03.00'a kadar devam ediyor. Aynı ses ve gürültü konusu şimdi Alaçatı merkezinde de yaşanmaya başladı. En çok şikayetin ise yine eğlence mekanlarından geldiği, mekan sahiplerinin birbirlerini şikayet ettiği ortaya çıktı.

DENETİM KİMDE' MERAKI

Alaçatı köy içinde müzik yayını ya da canlı müzik yapılması ile ilgili tartışmalar gündeme oturdu. Saat 01.00'dan sonra müzik yapılması yasaklanırken, desibel konusu ise hala netlik kazanmadı. Tatilde sakinliği tercih eden turistler ve Alaçatı'da yaşayanlar, kimlerin denetleme yetkisine sahip olduğunu, cezaların hangi standartlara göre verildiğini merak ediyor.

HABER: KAHRAMAN DURAK

‘Ses’siz ol Çesme haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN