• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Minik Serçe’ye kaçak şoku

İzmirli şarkıcı Sezen Aksu’nun Karaburun’daki villasından denize atık bırakıldığı şikayeti üzerine inceleme yapan belediye ekipleri, villadaki havuzdan denize boru döşendiğini tespit etti. Geçtiğimiz yıl ruhsatsız olduğu için inşaatı mühürlenen havuzun, mührün sökülerek tamamlandığı ortaya çıktı.

Minik Serçe’ye kaçak şoku

12.6.2020

İzmir'in cennet köşelerinden Karaburun Manal Koyu'nda villası olan ünlü şarkıcı Sezen Aksu'nun, geçtiğimiz yıl mühürlenen havuzunu izinsiz bir şekilde tamamladığı ortaya çıktı. Denize sıfır olan villanın havuzundan denize atık bırakıldığı yönünde şikayet alan Karaburun Belediyesi ekipleri, yaptıkları inceleme sonunda havuzdan denize 50 metrelik bir boru hattı döşendiğini tespit etti.

Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan "Muhatabımız kim olursa olsun kanun ve yönetmelikleri uygulamak zorundayız" dedi.

GEÇEN YIL MÜHÜRLENDİ
Zabıta, bir ucu havuza bağlı olan ve denize doğru uzanan boru hattını söküp tutanak tuttu. Döşenen boruların fotoğrafını paylaşan Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan ise yaptığı açıklamada, "Bugün bazı basın organlarında Sezen Aksu'ya ait konutun yüzme havuzuyla ilgili görseller paylaşıldı. Konutta yapılan faaliyet için geçen yıl ihbar üzerine zabıtamız gerekli tespitleri yapmış, sonrasında İmar Müdürlüğü mühürleme işlemini gerçekleştirmiştir. İki gün önce mührün sökülerek faaliyete devam edildiği, denizin içine (deniz kumuna gömülü şekilde) yaklaşık 50 metre uzunluğunda boru döşendiği görülmüş, konu hakkında Kolluk Kuvvetleri'ne bilgi verilmiştir" dedi.

Sezen Aksu, halka açık olan plaja, villasının havuzundan 50 metrelik kaçak boru hattı döşetti

Minik Serçe’ye kaçak şoku haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.