• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

“Atatürk’ün maskına bile sahip çıkamıyorlar!”

İzmir’de yer alan ve Türkiye’nin en büyük, dünyanın da en görkemli 10. maskı olan Atatürk maskının bakımsız hali, tepki çekmeye devam ediyor. Buca Belediye Başkanlığı döneminde maskı yaptıran Cemil Şeboy, “Mikrofonu eline alıp ‘Atatürk’ün askerleriyiz’ diyenler, maskına bile sahip çıkamıyor” dedi

“Atatürk’ün maskına bile sahip çıkamıyorlar!”

24.10.2017, 00:00 Güncelleme Tarihi: 24.10.2017, 00:21

TANSU EDİP GÖKBUDAK

İzmir Buca'da yer alan ve Mustafa Kemal Atatürk'ün anısına yaptırılan dev Atatürk Maskı'nın bakımsızlıktan dökülmesine tepkiler büyüyor.

DEVAMI GELMEDİ

Buca Belediye Başkanlığı döneminde maskı yaptıran Cemil Şeboy, "Mikrofonu her eline aldıklarında 'Atatürk'ün askerleriyiz' diyen arkadaşları kutluyorum. 'Atatürk'ün askerleriyiz' demekle olmaz. Ulu önderimizin bir maskına bile sahip çıkamıyorlar" dedi.

Şeboy, "Maskın altında İstanbul'un fethini ve İzmir'in kurtuluşunu simgeleyen panorama olacaktı. Onun dışında maskın karşısındaki seyir terasları oluşturulacaktı. Önemli günlerde vatandaşlar, buradan maskta oluşturulacak lazer şovlarını izleyecekti. Başkanlığım bittiğinde bu projeleri İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na söyledim. Ama bir şey çıkmadı" dedi.

Şeboy'dan sonra Buca Belediye Başkanlığı yapan Ercan Tatı da, "Umarım şu anki belediye başkanı arkadaşım bir an önce müdahil olur" diye konuştu.

'GÖREVE HAZIRIM'

Maskı yapan heykeltraş Harun Atalayman da, "Yeni Asır'ın yaptığı habere tamamen katılıyorum. Öyle bir duruma geldiler ki sanki orada Atatürk Maskı hiç yokmuş gibi davranıyorlar" ifadelerini kullandı. Atalayman "Yardımımı istemeleri halinde her şekilde göreve hazırım. Buca Belediyesi'nin maskın tamamen yapım ve onarımı için ihaleye çıkacağını duydum. Fakat burada sadece mask değil, maskın çevresiyle de ilgili çalışma yapılmalı. Maska ulaşımı kolaylaştırmalılar. Daha iyi tanıtmalılar. Maskı benimsetip sahiplendirmeliler. Belediyelerin bu konuda harekete geçmesi gerek. Sanki Atatürk Maskı orada yokmuş, hiç yapılmamış gibi izlenim oluşturdular" diye konuştu.

“Atatürk’ün maskına bile sahip çıkamıyorlar!” haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.