Cinayet zanlısı 6 yıl kaçabildi

Giriş Tarihi:24.03.2011, 20:40 Güncelleme Tarihi:25.03.2011, 11:50
Ödemiş'teki 3 cinayetle ilgili aranan T.G, özel harekat ekiplerinin de katıldığı operasyonla yakalandı
FATİH ŞENDİL (HABER MERKEZİ)

İzmir'in Ödemiş ve Aydın'ın Didim ilçelerinde önceki gün çıkar amaçlı suç örgütüne yönelik gerçekleştirilen operasyonda, grubun elebaşısı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan T.G'nin, Ödemiş'teki 3 cinayetle ilgili arandığı, 4 cinayetle de bağlantısının bulunduğu yönündeki iddiaların araştırıldığı öğrenildi. Gözaltına alınan zanlılar arasında Ödemiş'in en büyük kuyumcusu Ş.N'nin ve çete lideri T.G'nin kız arkadaşı Ö.T'nin de bulunduğu ifade edildi. Çete lideri T.G'nin Ödemiş ve Edremit'te 3 ayrı factoring şirketine ortak olduğu ileri sürüldüğü ve bu yüzden banka hesaplarının incelemeye alındığı öğrenildi.

DİDİM'DE SAKLANDI

İzmir Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin, Ödemiş ilçesinde işlenen 3 cinayetle ilgili aranan T.G'nin, karıştığı bu olaylar nedeniyle ilçede korku yarattığı, tehdit ve baskıyla haraç topladığı yönünde gelen ihbarlar üzerine suç örgütüne yönelik 1 yıl önce takip başlattığı öğrenildi. Aranması nedeniyle Ödemiş'e gelmeyen farklı illerde sahte kimlik kullanarak gizlenen T.G'yi yakalanmak için çalışan ekipler, İstanbul'da izine rastladığı zanlının Didim'e gitmesi üzerine operasyonu gerçekleştirdiği bildirildi. T.G. ile korumalığını yapan 3 adamı, genelde İngiliz turistlerin kaldığı Didim'deki bir sitede Özel Harekat polislerinin film sahnelerini andıran operasyonuyla yakalandı. Sevgilisi Ö.T'nin İstanbul'da, aralarında kuyumcu Ş.N'nin de bulunduğu 25 kişinin ise Ödemiş'te gözaltına alındığı belirtildi.

MİRAS KAVGASI
T.G'nin, 6 Ağustos 2005'de Ramazan Karcı ve Hüseyin Kaya ile birlikte miras kavgasında bir akrabasını öldüren Mustafa Coşkun'un öldürülmesi olayına karıştığı, 9 Temmuz 2007'de aynı cinayetle ilgili arandığı arkadaşı Hüseyin Kaya'yı para anlaşmazlığı nedeniyle öldürdüğü, 4 Kasım 2010'da ise İsmail Yorucu'nun öldürülmesi, Halil Börekçi'nin yaralanması olaylarını gerçekleştirdiği iddiasıyla arandığı kaydedildi.

PARAVAN ŞİRKETLER
Ödemiş'te işlenen 4 cinayetle de bağlantısı bulunduğu yönündeki T.G. hakkındaki iddiaların araştırıldığı öğrenilirken, zanlının bu olaylar nedeniyle isim yapıp ilçede korku saldığı, sabıkalı kişileri yanına toplayarak tehdit ve baskıyla haraç topladığı, adamları üzerine Ödemiş, Edremit ve İzmir'de factoring şirketi çalıştırdığı, adamlarının nakliye şirketine baskıyla iş yaptırdığı iddia edildi. Gözaltındaki zanlılardan 9'unun ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldığı, 21'inin sorgularının sürdüğü ve Cumartesi günü savcılığa sevk edilecekleri bildirildi.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.