• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Sigarayı bıraktıran terapi

Alternatif tıp dünyasının teknikleri ve bioenerji yardımıyla sigara bağımlığına son veren Ehud Abrahamson, 24 Temmuz'da İzmir'e geliyor

20.07.2015, 00:00

Sigarayı bıraktıran terapi
RÖPORTAJ: TANSU EDİP GÖKBUDAK

Dünyada her yıl yaklaşık 4 milyon kişi tütün ve tütün kullanımına bağlı hastalıklar nedeniyle hayatını kaybediyor. 30 yılda 50 binden fazla kişiye sigara bıraktıran Ehud Abrahamson, 24 Temmuz'da İzmir'e gelecek. Enerjiye dayalı doğal arınma yöntemi olarak tarif edilen "Abrahamson Metodu"nu uygulayacak. Henüz küçük bir çocukken sigara içen insanların bağımlılıktan kurtulamadığını gören Ehud Abrahamson, geliştirdiği metodla aralarında Türkiye'nin de bulunduğu dünyanın 16 farklı ülkesinde insanlara sigarayı bıraktıyor. Ehud Abrahamson, kendi metodunun bilinmeyen yönlerini ve sırlarını Yeni Asır'a anlattı.
* Herkesin merak ettiği Abrahamson Metodu Nedir?
- Eski Çin tedavi yöntemleri ile Batı'nın, vücut ve ruh üzerine çalışmalar yapan holistik yaklaşımını birleştiren bir teknik. Abrahamson Metodu, alternatif tıp dünyasının tekniklerini kullanarak bioenerji yardımıyla vücut enerji sisteminin, meridyenler, çakralar ve kristal taşlar ile temizlenmesi ve dengelenmesini sağlar. Beyindeki bağımlılık yapan noktaları etkilemek için hem şifa hem bioenerji uyguluyoruz. Bunu nasıl yaptığımız ise bizim sırrımız. Ama şunu mutlaka söylemeliyim ki, bu terapi, kesinlikle bir hipnoz değil.

Hiçbir yan etkisi yok
* Yan etkisi var mı?

- Abrahamson Metodu'nun yan etkisi, insanları daha sağlıklı ve daha varlıklı yapması. Çünkü vücutlarına zehir almazlar.
* Bu metodu uygulayan insan kaç seansta sigarayı bırakıyor?
- İnsanlar bize, terapiye gelen insanların yüzde kaçının başarılı olduğunu soruyorlar. Biz de yüzde 80 başarılı olduğunu söylüyoruz. Hiçbir zaman yüzde 100 demiyoruz. Aslında, başaramayan yüzde 20'lik grup, tamamen o insana ve onun çevresine bağlı. İnsanların yüzde 20'si, tekrar terapiye ihtiyaç duyuyor. Eğer tekrar gelirlerse, onlara yardımcı oluyoruz. Onlara yapmaları gereken şeyleri söylüyoruz. Dediklerimizi uygularlarsa sigarayı rahatlıkla bırakırlar.

Çevre çok önemli
* Kaç kişi bu metodla sigarayı bıraktı?

- Şu anda farklı ülkelerde 19 terapistimiz var. Bugüne kadar, dünya çapında 50 binden fazla insanı sigaradan kurtardık. Hem de çok yüksek bir başarı oranıyla.
* Tedavinin ardından herhangi bir nedenle sigaraya başlayan oldu mu?
- Evet oldu. Ama bu tamamen metabolizmaya ve o insanların çevresine bağlı. Bazı insanların 3, 4, 5 kez gelmeleri gerekebiliyor. Bazen işe yaramayabiliyor çünkü sigarayı bırakanın eşi evde sigara içmeye devam ediyor, sigara bırakan da pasif olarak içmeye devam etmiş oluyor.

Babam doktor olmamı istedi
* Bu metodu nasıl keşfettiniz?

- Üniversite yıllarında, biyoloji ve alternatif tıpla ilgili birçok eğitim aldım, değişik kurslara gittim, araştırmalar yaptım. 1982'de üniversiteyi bitirdikten sonra, yüksek lisans için psikoloji okumaya başladım. Ama aynı zamanda da alternatif tıp okumaya devam ettim. Babam doktor olmamı istiyordu. Ancak ben yıllardır daha çok üniversitenin öğretmediği spiritüel bilimlerle, insan beyniyle ve alternatif tıpla ilgileniyordum. Yüksek lisansa başladığımda, aynı zamanda da eğitimimi finanse edebilmek için bir taraftan da çoktan bioenerji tedavisi yapmaya başlamıştım. O zamanlar, yaptığım terapiler 2 saat sürüyordu. Bu metodu, son 30 yıldan fazladır çok geliştirdim. Şu anda terapilerim sadece 10-30 dakika arasında sürüyor ve çok daha başarılı sonuçlar alıyorum.