• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Bu değil katliam

Bu kaza değil katliam

29.07.2018, 23:02

Oğlu Ufuk Toğul ve ’ın can verdiği trafik kazasında ihmaller zinciri olduğunu belirten , “Bu bir değil, katliamdır ve sorumluların en ağır cezaya çarptırılmasını istiyoruz” dedi

İzmir'de Gültepe Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Turan Toğul, Konak ilçesi Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'nda yolun karşısına geçmek isterken otomobilin çarpması sonucu Dilara Önal (16) ile birlikte hayatını kaybeden oğlu Ufuk Toğul'un (47) feci şekilde can verdiği kazada ihmaller zinciri olduğunu iddia etti. Otomobilin kazadan hemen sonra incelenmeden çekici ile özel bir otoparka çekildiğini, olay yeri yakınında yaya geçidi ya da üst geçit bulunmadığını ve sürücüye alkol testi dışında uyuşturucu madde kullanıp kullanılmadığı konusunda hiçbir test yapılmadığını belirten Toğul, sorumlular hakkında da ayrıca suç duyurusu nda bulunduklarını söyledi.

'BİRÇOK İHMAL VAR'

Oğlu ile aynı kazada ölen Dilara'nın kızı ya da sevgilisi gibi gösterilmesine de tepki gösteren Toğul, "Bu bir kaza değil, katliamdır ve sorumluların en ağır cezaya çarptırılmasını istiyoruz" dedi. Geçen 17 Temmuz'da meydana gelen olayda, Balçova'dan 35 ADL 109 plakalı otomobil ile Konak'a giden sürücü Yusuf Emre G. (19), Mustafa Kemal Sahil Bulvarı Karantina Alt Geçidi çıkışı yakınında yolun karşısına geçmek isteyen iki çocuk babası Ufuk Toğul ile lise öğrencisi Dilara Önal'a çarparak ölümüne yol açtı. Oğlu Ufuk Toğul'u kaybeden ve ilk kez Yeni Asır'a konuşan Turan Toğul, trafik kazasında ve sonrasında birçok ihmal olduğunu öne sürdü. Büyükşehir Belediyesi'nin Karantina Alt Geçidi'ndeki çalışmaları tam anlamı ile bitirmeden yolu trafiğe açtığını ve bunun bir hata olduğunu savunan Toğul, "Alt geçitte hız sınırı 30 kilometre ancak geçidin girişinde ya da çıkışında kamera olmadığı için kimse hız sınırına uymuyor. Geçidin yakınında ne bir yaya ne de bir üst geçit yok. İnsanlar yolun karşısına geçmek için mecburen canlarını tehlikeye atıyorlar. Neden orta refüj tamamen geçiş olmaması için kapatılmıyor?" dedi.

'FREN İZİ BİLE YOK'

Çarpan aracın oğlu Ufuk ile Dilara'yı metrelerce ileriye fırlattığını ancak trafik polislerinin otomobilin 70 kilometre hızla gittiği yönünde tutanak tuttuklarını öne süren baba Toğul, "Alt geçitte hız sınırı 30 kilometre. Kaza geçidin 10 metre ilerisinde meydana gelmiş. Bu araç 30'la gidiyorsa 10 metrelik mesafede nasıl 70 kilometre hıza çıktı? Görgü tanıkları aracın 120 kilometrenin üzerinde bir hızla seyrettiğini söyledi. Olay yerinde fren izi bile yok. Sürücü çarpıp sesi duyduktan sonra kaza yaptığını fark etmiş. Yola çıkan yayaları fark etmediyse o zaman ya yanındaki kız arkadaşı ile sohbet ettiği yola bakmıyordu ya da kullandığı bir maddenin etkisindeydi. Hiçbir hata bir cana mal olmamalı" dedi.

METİN BURMALI

Bu kaza değil katliam haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN