• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Evlat acısı

Evlat acısı
Giriş Tarihi: 6.12.2018

Torbalı'dan yaşayan , iki oğlunu da hastalığından aynı yaşta kaybetmenin acısı ile sarsıldı

Torbalı'da 7 yıl önce 4 yaşındaki oğulları Burak'ı amansız bir hastalığa kurban veren Doğan Ailesi, dün de diğer oğulları Eymen'i aynı yaşta kaybetmenin acısı ile sarsıldı. Doğan ailesinde en son 7 yıl önce ortaya çıkan Farber hastalığı, minik Eymen'in de, ağabeyi Burak gibi hayatına mal oldu. 2008 yılında biricik evlatları 2 yaşındaki Burak'ın ölümcül Farber hastalığına yakalandığını öğrenen Erhan-Derya Doğan çifti, çocuklarının tedavisi için çalmadık kapı bırakmadı.
Araştırma hastanelerinde şifa arayan talihsiz çift, 2011 yılında ilk evlatlarını bu hastalığa kurban verdi. 2014 yılında yeniden bir erkek çocuk sahibi olan aile, Burak'ın yokluğunun acısını Eymen ile avutmaya çalıştı.
İzmir 9 Eylül Üniversitesi Hastanesi'nde doğumdan 2 ay sonra Eymen'den alınan doku örneklerini Burak'tan kalan dokularla eşleştiren doktorlar, Eymen'in de ağabeyi gibi Farber hastalığı taşıdığını belirledi.

ANİDEN FENALAŞTI

yılı aşkın süredir İzmir 9 Eylül Üniversitesi Hastanesi'nde kontrolden geçirilen minik Eymen, önceki gün gittiği hastanede aniden fenalaşarak hayatını kaybetti.
Minik Eymen için Torbalı'da Mümin Mescit Camii'nde cenaze töreni düzenlendi.
Eymen'i son yolculuğuna Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez'in yanı sıra çok sayıda vatandaş uğurladı.
Sakinleştirici iğnelerle ayakta duran anne Derya Doğan'ın feryadı, yürekleri parçaladı.
Acılı anne, saatlerce Eymen'in mezarının başında kaldı.

FARBER SENDROMU NEDİR?

Farber Sendromu; kalıtsal, az rastlanılan bir yağ metabolizması bozukluğudur. Ağrılı ilerleyici eklem bozuklukları, ve erken yaşta ölüm görülür.

SEVİM AKBAŞ

Evlat acısı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN