• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

67 günde azaldık

Her biri bir erkeğin kızı, kız kardeşi, annesi, eşiydi. Tam 67 kadın, yılın ilk 67 gününde acımasızca hayattan koparıldı. Cinayetlerin failleri ise çoğu zaman bir zamanlar eş, hayat arkadaşı, yoldaş olarak seçtikleri o ‘en yakındaki’ adam oldu.

67 günde azaldık

8.3.2021

Türkiye 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne yine kadın cinayetlerinin gölgesinde giriyor. Alınan tüm önlemlere rağmen, kadına şiddet son bulmuyor. En çok kadın cinayetinin işlendiği iller arasında ise Hatay, İstanbul, Diyarbakır, Aydın İzmir ve Ankara başı çekiyor. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu'nun verilerine göre Türkiye'de son 67 günde 67 kadın öldürüldü.

SIRTINDAN VURDU!
BUNA göre ülkemizde bu yıl her gün bir kadın cinayeti işlenmiş oldu. Üstelik bu kadınlar eşleri, sevgilileri veya yakınları tarafından çoğu kez sokak ortasında, çocuklarının gözleri önünde, yardım çığlıkları atarak son nefeslerini verdi. Ege bölgesinde korkunç cinayetlerinin sonuncusu Denizli'de işlendi. Osman Ayvaz (27) 5 ay önce boşandığı eski karısı Fatma Kovan'ı (26) pompalı tüfekle sırtından vurarak öldürdü.

4 ÇOCUĞUN ÖNÜNDE
DÜN de Ankara'da Zeynel Korkmaz (38), tartıştığı eşi Reyhan Korkmaz'ı 4 çocuğunun gözü önünde boğazından bıçaklayarak yaşamına son verdi.

Fatih ŞENDİL

Son dakika: Başkan Erdoğan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı Gizemli ölümde yeni detaylar! Ukraynalı Kristina sevgilisine bu mesajı göndermiş Bodrum'daki evinde ölü bulunmuştu! Ukraynalı Kristina öldürüldü mü intihar mı etti? Son dakika: Pınar Gültekin davasında katil zanlısının kardeşi Mertcan Avcı tahliye edildi Pınar Gültekin cinayetinde flaş gelişme!

67 günde azaldık haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.