• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608
Sepetinizi aktif ve verimli kullanın ERMAN AZAR Sepetinizi aktif ve verimli kullanın Tüm yazıları
Giriş Tarihi: 08.09.2018, 00:00

Alışveriş yaparken daha iyi sonuçlar almak için neler yapılabileceğini önceki yazımızda anlattık. Özellikle satıcının puanı, ürünün yorumları, önceki kullanıcıların tecrübeleri gibi konular çok önemli. Bunların yanında, alışveriş yaparken size yardımcı olabilecek bir başka konu da sepetiniz. Eskiden alışveriş sitelerinde sepetlerin herhangi bir özelliği yoktu. Sadece almak istediğimiz ürünleri bir arada tutmaya yarıyordu. Ancak artık gelişen arayüzler ve özelliklerle birlikte sepetler çok büyük bir yardımcı görevini üstleniyor.

BİLDİRİMLER

Alışveriş sitelerinde gezinirken beğendiğiniz ve daha sonra almak isteyebileceğiniz her şeyi sepetinize atmakta fayda var. Hatta o beğendiğiniz ürünün 2-3 benzerini de fiyat karşılaştırması ve takibi yapmak için sepetinize atabilirsiniz.
İnternetten alışveriş yaparak tasarruflu olmak isterken bir ürünü daha pahalıya alabilirsiniz. İşte sepetiniz bu aşamada devreye giriyor.
Sepetinize attığınız ürünlerde fiyat değişikliği olduğunda bunun bilgisi size gelir ve daha ucuza alabilirsiniz.

KAMPANYALA

Bu önemli özelliğin yanı sıra, sepetinizdeki ürünü satan kişi çeşitli kampanyalara gidebilir.
Örneğin '20 lira üzeri alışverişe kargo bedava'ya da '3 ürün alırsanız 10 lira indirim' gibi kampanyalara da sepetinizde bulunan ürünün bilgisinden ulaşabilirsiniz.
Böylece ekstra uygulanan indirimleri de kaçırmamış olursunuz.
Ürünü sepetimize koyduğumuzda, satıcıda kaç tane kaldığını ya da yakın zamanda ne kadar satıldığını da görebiliyoruz.
Çok istediğimiz ve fiyatının düşmesini beklediğimiz ürün eğer tükeniyorsa, sepetimize koyduğumuz için bunu da takip edebiliyoruz.

Ucuz ama kullanışlı ürünlere yönelmek

Sizi bilmem ama ben alışveriş sitelerinde gördüğüm ilginç ürünleri hep denemek isterim. Zaten sitelerde de birçok kullanıcı bu özellikte olduğu için çeşitlilik bir hayli fazla oluyor. Dikkat ederseniz, bir ürünü incelerken aynı sayfada yaklaşık 20 ürünün de görselini görüyorsunuz.
Bunlardan da illa ki dikkatinizi çeken bir şey oluyor. Zaten Google ile anlaşmalı olduğu için sitelerin içerikleri ve reklamları da sizin beğenilerinize göre belirleniyor. Bu gibi durumlarda alışveriş nefsinizi yenmeniz için ucuz ama kullanışlı ürünlere yönelmekte fayda var.
Örneğin akıllı telefon aksesuarları.
Hemen hemen her sitede görebileceğimiz binlerce çeşit aksesuardan birileri mutlaka size hitap ediyor.
Almak istiyorsunuz ancak pahalı olduğu için çekiniyorsunuz. İşte bu aşamada size önerdiğimiz püf noktalarını uygularsanız büyük faydasını görebilirsiniz.

Likit ekran koruyucu aldık

Beğendiğiniz ürünü hemen almayın.
Sepete atıp bekleyin.
Yakın zamanda yaşadığım bir örneği sizlerle paylaşayım:
Çoğumuzun telefonunun ekranında ekran koruyucu bulunur.
Koreliler bu ekran koruyucuyu 'likit' yani sıvı hale getirmiş. Bu ekran koruyucuyu ilk gördüğümde fiyatı 6 dolardı. Sepete atıp bekledim, 1 ay sonra 1,79 dolara aldım. Gayet de işe yarıyor. Faydalı...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
GÜNÜN YAZARLARI
BİZE ULAŞIN