• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608
Kalp doktorumuz ‘önce sevgi’ diyor FİLİZ İÇKE ÖNAL Kalp doktorumuz ‘önce sevgi’ diyor filizicke@hotmail.com Tüm yazıları
Giriş Tarihi: 14.05.2019, 00:00

Fotoğrafta gördüğünüz kalp çizilmiş kol ve temsil ettiği şahane fikir, dünya tatlısı bir anneye ait.
Kendisi aynı zamanda kalp doktoru, yani kardiyolog... Twitter'in en renkli hesaplarından @drdaisyy o. Kalp sağlığı, tedavilerle ilgili güncel bilgiler, doğal beslenme, sağlıklı tarifler, hayat kurtaran tavsiyeler... Yok yok paylaştıkları arasında. Hatta şahane bir reyhan şerbeti tarifi var ki, herkes deneyip tatmalı.
@drdaisyy iki oğlunu büyütürken yaşadıklarını da paylaşıyor sık sık.
Bu sonuncusuna ise özellikle hayran kaldım. Fikir öyle güzel ki, bu konuda sorun yaşayan/yaşayabilecek her anne bilsin istedim.
Malum özellikle kreşe/okula yeni başlayan küçük çocuklar için anneden ayrılma süreci sancılı olabiliyor.
Çocuk okul kapısında, biz anneler mesai yolunda gözyaşı dökmekten helak oluyoruz. (Her ne kadar biz daha köşeyi dönmeden sustuklarını bilsek de!) İşte bizim sevgili kalp doktorumuz, geçen gün kolundaki kalp fotoğrafı ile tam da bu konu hakkında bir paylaşımda bulundu ve şunları yazdı:
"Sabah evden çıkarken 'Okulda seni çok özlüyorum anne' dedi. Ben de 'Hadi yeniden kalplerimizi çizelim elimize. Öpücükler konduralım.
Akşama kadar özleyen, o kalpten öpücük alsın' dedim. Şimdi bütün gün kolumda oğlumun öpücüklü kalbiyle hasta bakacağım..." Bu paylaşımı 4 yaşındaki oğlu ile ilgili. Minik yakışıklı kreşe ilk başladığında bu formülü bulmuş. Oldukça da işe yaramış. İhtiyaç duydukça da kullanmaya devam etmiş.
Adını bile bilmeden faydasını 19 binin üstündeki takipçisi ile birlikte çok gördüğüm bu güzel kalpli doktorumuz Ankara'da yaşıyor. Olur da yolunuz Ankara'da bir devlet hastanesinin kardiyoloji servisine düşerse, kendisini açık kızıl renkteki saçından, elindeki çay bardağından, güler yüzünden mutlaka tanırsınız. Benden de çok selam söyleyin, olur mu?

HATIRALARI SİLİNMEZ

Herkesin bir annesi vardır.
Ölümün bile silemediği, her daim canlı bir hatıradır anne.
Ve her kız çocuğu yaşamı çoğaltan, sarıp sarmalayan yanıyla doğuştan annedir aslında. Doğurmaktan ziyade, emek ve sevgidir anneliği kutsallaştıran. Doğada sık sık görürüz ya; kendi yavrusu olmayanı, hatta kendi türünden olmayanı bile sahiplenendir anne. Toprağın üstünde ve altında, gökyüzünde ve dahi maviliklerin derinlerindeki tüm annelere saygıyla...

BÜYÜMÜŞ DE ŞİİR YAZARMIŞ...

Bu yılki hediyelerim arasında en değerli olanı Deniz'in küçücük ellerinden kargacık burgacık, her satırı öpülesi bir şiir: Sen baharda nazlı çiçek / Ben çiçekte tombul böcek/ Sensin beni güldürecek/ Anneciğim biriciğim/Kulağımda tatlı sesin/Ninni yavrum uyu dersin/Sevgi bağın eksilmesin...

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
GÜNÜN YAZARLARI
 • SON DAKİKA