HÜROL DAĞDELEN TÜM YAZARLAR
Bir eğitimci yeni bir yol açıyor
25.8.2016 | Arşiv

Bir eğitimci yeni bir yol açıyor

hurol.dagdelen@yeniasir.com.tr

Toplumu ayakta tutan unsurlardan biri, yaşama tutunmayı amaç edinen, yeteneklerini çeşitli alanlarda kullanıp amansız bir mücadele veren insan gücünün etkili bir kimlik oluşturmasıdır.
Ülkemizde bu yönüyle kadınlar etkin bir rol üstlenmeye başladı. Dikkat edin son yıllarda mesleğinden emekli olan birçok kadın, köşesine çekilip rahatına bakmak yerine, yaşama yeni renkler katmayı, yeni ilkeler ortaya koymayı önemsiyor.
Bu da toplumu "durağandan" pozitife çeviriyor. Gerek devletin verdiği destekle, gerekse kendi imkanlarıyla işyeri açan kadınlar, yeni bir iş kadını profili ortaya koymaya başladı.
Bunun ortak dili, hayatı "tüm riskleriyle" erkeklerle paylaşmaktır, hatta daha da ötesi, erkeğe ciddi bir rakip olabilmektir.

Melek Balseven, İzmir'deki bu özel isimlerden biri...
Menemen'de doğup büyüyen, aldığı yüksek eğitim sonucunda Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı çeşitli devlet okullarında yıllarca, öğretmen ve müdür olarak görev yapan Balseven, bu süreçte pek çok kazanımlar elde etti. Girişken, yenilikçi yapısı ve devlet okullarında hazırladığı projelerle dikkatleri üzerine çeken Balseven, yurtiçi ve yurtdışında etkin görevler aldı, ülkesini gururla temsil etti.
EBSO Mesleki Eğitim Komisyonu ve Valilik İŞ- KUR Denetmeni olarak görev alan, Avrupa Birliği ve Kalkınma Ajansı'na hazırladığı projeleri, bugün iş dünyasında ve gençlerin mesleki eğitiminde etkili rol oynayan Melek Balseven, bir süre önce emekli oldu ama köşesine çekilmedi.
"İzmir bir derya... Ben bu deryayı, dünya çapında isim yapmak için mücadele edeceğim" diyen Balseven, Menemen'de danışmanlık hizmeti vermek için büro açtı ve kendisi gibi idealist bir insan olan kızıyla iş dünyasına, proje, planlama ve pazarlama alanında, "Ofis 207" adıyla hizmet vermeye başladı.

Melek Balseven'in bundan bir süre önce "Menemen'in Sesi" gazetesine verdiği röportajdaki şu sözleri, işine verdiği önemi ortaya koyuyor:
"Öğretmen olarak başladığım meslek hayatımda eğitim ve gelişimi kendine rehber edindim. Değişip, dönüşüp bu güne kadar edindiğim bütün bilgi birikimi ve deneyimlerimi günün ihtiyaçlarına göre tekrar yorumlayıp aynı amatör ruhla ve sıkı bir profesyonel bakış açısıyla topluma hizmet vermek benim çıkış noktam."

Melek Balseven, topluma hizmek etmek için kendi imkanlarıyla çabalayan bir isim...
Türkiye'nin çok geniş ve işlenmesi gereken bir potansiyele sahip olduğuna inanıyor.
Amacı, yıllarca eğitim camiasında edindiği tecrübeleri, bu süreçte kazandığı birikimlerini toplumla paylaşmak ve yeni bir yol açmak...
Görünen o ki, Melek Balseven'in bu çabaları gençlere ışık tutacak, iş dünyasına da can suyu olacak.

  1. SMS: hd yaz boşluk bırak mesajını yaz 4122'ye gönder.
  2. (1,60TL) MH:02165317373

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.