• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Mastaura Antik Kenti gün yüzüne çıkıyor

Mastaura Antik Kenti gün yüzüne çıkıyor
Giriş Tarihi: 19.5.2019

Nazilli’deki antik kentin turizme kazandırılması için düğmeye basıldı. Aydınlıların talebini okurlarına duyuran ’ın haberinin ardından, AK Partili Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, Ankara’da Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile görüştü

KAZIM YÖRÜKCE

Aydın'ın Nazilli ilçesinde, toprak altında gün yüzüne çıkarılmayı bekleyen Mastaura Antik Kenti için müjdeli haber geldi. Yeni Asır'ın haberinin ardından harekete geçen AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, Turizm Bakanlığı yetkililerinin bölgede çalışmalara başlayacağını söyledi.

LİDYALILARIN ESERİ

Bozyurt Mahallesi'nde bulunan ve Antik Çağ'da Lidyalılar tarafından kurulduğu düşünülen Mastaura Antik Kenti, bahçe arasında toprak altında yıllardır gün yüzüne çıkarılmayı bekliyordu.
Yeni Asır aracılığıyla sesini duyuran bölge halkının antik kentin turizme kazandırılması talebine AK Partili Milletvekili Erim cevap verdi. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'u ziyarete gittiğinde kendisine antik kentle ilgili bilgiler verdiğini dile getiren Erim, "Mastaura ile ilgili, Kültür Turizm Bakanlığı'nda kazı başkanıyla görüştüm. En kısa zamanda Aydın'a gelecek. Birlikte bölgeye giderek çalışmalarımıza başlayacağız. Bu sene Türkiye genelinde Denizli, Muğla, Antalya, Diyarbakır ve Van'da 20 tane antik kentte kazılar yapılıyor. Seneye bu sayıyı 40'a çıkaracağız" dedi.

Mastaura Antik Kenti gün yüzüne çıkıyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN