• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Didim'de mavi bayraklı plajlar denetlendi

Aydın'ın Didim ilçesinde, normalleşme adımları çerçevesinde plajların yeniden açılmasının ardından, Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında mavi bayraklı plajlar denetlendi.

Didim'de mavi bayraklı plajlar denetlendi

07.06.2020, 17:55

Dünya çapında çevre duyarlılığı oluşturmak için ilan edilen 'Dünya Çevre Günü' etkinlikleri kapsamında, Aydın'da Didim ilçesinde ve Akbük sahillerindeki plajlarda çeşitli etkinliklerle kutlandı. Didim ilçesinde ve Akbük bölgesinde bulunan mavi bayraklı plajlar, belediye ekiplerince denetlendi. Çevre temizliği farkındalığını artırmak için plajlarda ekiplerce temizlik çalışmaları da yapıldı. Yapılan çalışmalarda, plajlarda temizlik çalışmaları yapan personele, mavi bayrak ile ilgili bilgilendirmelerde bulunuldu.

ÖNCE DENETİM, SONRA TEMİZLİK
Didim ilçesinde yerli ve yabancı turistlerin denize girmek için en fazla tercih ettikleri plajlardan dünyaca ünlü mavi bayraklı Altınkum Plajı'nda yapılan çalışmalarda, günlük rutin temizlik işlemlerinden farklı olarak belirli alanlarda çöp sayımları da yapıldı. Sahillerde temizliğin simgesi olan mavi bayrak denetlemelerinde kullanılan yöntemle, belirlenen alandaki küçük ve büyük çöp sayıları, denetlemelerde elde edilen skorlarla karşılaştırıldı. Didim sahilleri temizlik bakımından tam not aldı.

DHA

Didim'de mavi bayraklı plajlar denetlendi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.