• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

“En ağır cezayı alması için canımdan vazgeçtim”

Aydın'da geçen yıl sevgilisi tarafından 8 kurşunla öldürülen polis memuru Hatice Büşra Çekinkaya'nın annesi Güngör Çetinkaya, hayati tehlikesi olmasına rağmen cinayet davasındaki hiçbir duruşmayı kaçırmıyor. Görülen son duruşmada ayakta duramayan ve diğer kızının kollarında ifade veren Çetinkaya, Yeni Asır'a konuştu.

“En ağır cezayı alması için canımdan vazgeçtim”

30.6.2021

KURŞUN YAĞDIRDI

SANIK Suat Teke'nin, gözleri önünde kızını öldürdüğünü, kendisini de karnından yaraladığını belirten anne Çetinkaya, "Doktorlar, sağlığım için ayağa kalkmamam gerektiğini söylüyor. Kızımın katilinin en ağır cezayı alması için canımdan bile vazgeçtim" dedi.GEÇEN yıl 4 Mart'ta meydana gelen olayda, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Suat Teke (28), ayrıldığı kız arkadaşı Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görev yapan polis memuru Hatice Büşra Çetinkaya'nın (29) önünü keserek otomobiline kurşun yağdırmıştı. Kurşunlardan 8'i vücudun çeşitli yerlerine isabet etmesiyle ağır yaralanan Hatice Büşra Çetinkaya, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederken olayda ağır yaralanan annesi Güngör Çetinkaya 3 ay yoğun bakımda kaldıktan sonra hayata tutunmuştu. Tutuklanan polis memuru Suat Teke hakkında Aydın 1'inci Ağır Ceza Mahkemesinde açılan davanın 4'üncü duruşması görüldü. Sanık Suat Teke sevgilisi Hatice Büşra Çetinkaya ve annesi Güngör Çetinkaya'yı öldürme kastının olmadığını, Hatice'nin kendisine karşı kullandığı sözlerden dolayı bir anlık öfkeyle olayı gerçekleştirdiğini söyledi.

BENİ DE ÖLDÜRECEKTİ
DURUŞMANIN ardından Yeni Asır'a konuşan anne Güngör Çetinkaya, "Olayda ben karnımdan yaralandım. Arabadan indim yardım istemek için bağırdım. Arabaya baktığımda sanık tabancayla Büşra'nı kafasına vuruyordu. Arabanın içine girince silahı bana doğrulttu. Tetiğe bastı ateş almadı. Ateş alsaydı beni de öldürecekti" dedi.

Kazım YÖRÜKCE

“En ağır cezayı alması için canımdan vazgeçtim” haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.