• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Marmaris'te yanan alan ağaçlandırılıp, buraya yangında hayatını kaybeden işçinin adı verilecek

Muğla'nın Marmaris ilçesinde, yanan ormanlık alan ağaçlandırılacak ve buraya yangın söndürme çalışmaları sırasında hayatını kaybeden işçinin adı verilecek.

Marmaris’te yanan alan ağaçlandırılıp, buraya yangında hayatını kaybeden işçinin adı verilecek
AA

06.07.2021, 14:16

Yangında yaşamını yitiren orman işçisi Görkem Hasdemir'in ailesi, Marmaris'te Orman İşletme Müdürlüğü, Beldibi Yangın Ekibi ve Marmaris Belediyesini ziyaret etti.

Orman İşletme Müdürü Şükrü Akın Ünler, şehitler için özel bir köşe yapacaklarını, yanan alan ağaçlandırıldıktan sonra buraya şehidin adının verileceğini söyledi.

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay da Hasdemir'in adının yaşatılması ve yanan alanın yeniden ağaçlandırılması için belediye olarak üzerlerine düşen görevi yapmaya hazır olduklarını kaydetti.

Hasdemir'in babası Savaş Hasdemir, kız kardeşi Merve Ayhan ve yakınları, evlatlarının eşyalarını almak için Marmaris'e geldiklerini, her kesimden taziye ziyaretleri yapıldığını, acılarının paylaşıldığını dile getirdi.

Marmaris'in İçmeler Mahallesi'nde 27 Haziran'da çıkan yangında rüzgarın yön değiştirmesiyle alevlerin arasında kalan orman işçisi Görkem Hasdemir yaşamını yitirmiş, yaklaşık 25 hektar ormanlık alan yanmıştı.

Bilirkişi incelemesi sonucu yangının, enerji nakil hatlarından çıktığı rapor edilerek dosya, Başsavcılığa iletilmişti.

Marmaris'teki orman yangınının çıkış nedeni belli oldu Muğla'da 'orman şehidi' törenle son yolculuğuna uğurlandı Marmaris’in ciğerleri yandı Marmaris’te orman yangını! Bir orman personeli şehit oldu

Marmaris'te yanan alan ağaçlandırılıp, buraya yangında hayatını kaybeden işçinin adı verilecek haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.