Başkan adayı İzmirli Abbas'a destek

Giriş Tarihi:12.09.2011, 19:09 Güncelleme Tarihi:12.09.2011, 19:09
İzmir iş dünyası, 2 yıl sonraki seçimlerde Irak Cumhurbaşkanlığı için adaylığını koyacağını açıklayan Pizza Pizza'nın patronu Abbas Türker'i memnuniyetle karşıladı


ŞAFAK İNCE (HABER MERKEZİ)

Pizza Pizza'nın patronu Abbas Türker'in 2 yıl sonraki seçimlerde Irak'a cumhurbaşkanlığı için adaylığını koyacağı açıklaması Türkiye'deki Irak Türkmenleri arasında sevinç yaratırken, işdünyası tenmsilcilerinden Türker'e destek açıklaması geldi. Merkezi İstanbul'da olan Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı Mehmet Tütüncü, böyle bir adaylıktan memnuniyet duyacaklarını ifade etti.

AŞİRETİN GÜÇLÜ İSMİ
16 yılda 160 şube ve yılda 80 milyon lira ciroya ulaşan Pizza Pizza'nın patronu Abbas Türker'in "memleketinde" cumhurbaşkanlığına aday olacağını söylemesi geniş yankı buldu. Seyit aşiretinin güçlü ismi Kerkük'lü Abbas Türker, 2 yıl sonraki seçimlerde adaylık için, "Irak'ın atılgan bir Cumhurbaşkanı'na ihtiyacı var" sözleri dün Yeni Asır'da yer alırken Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Genel Başkanı Mehmet Tütüncü, adaylığı memnuniyet verici olarak değerlendirdi.

4 YARDIMCIDAN BİRİ
Irak'ta yakın zamanda cumhurbaşkanı danışmanlığı seçimlerinin olacağını, 4 cumhurbaşkanı yardımcısından birinin de Türkmen olması için anlaşma olmasına karşın meclisten 3 yardımcının geçtiğini birinin istifa etttiğini dolasıyla bir koltuğun da boş olduğunu anlatan Tütüncü, "Dolayısıyla Irak Türkmenleri, bu konuda gittikçe daha baskın bir rol izliyorlar. Abbas Türker'in de böyle bir adım atması gayet doğal" dedi.

"ÜLKELERİNİ TAKİPTELER"
Cumhurbaşkanlığı seçiminde adayın güçlü bir kimliğe sahip olması gerektiğine dikkat çeken Tütüncü, "Neden olmasın? Yurt dışındaki birçok Iraklı işadamı ya da aydın ülkeleriyle sürekli irtibat halindeler ve sık sık ülkelerine gidip geliyorlar. Hatta diyebilirim ki Irak'ta olan bitenleri Irak'takiler kadar hatta zaman zaman onlardan daha da ileri şekilde takip ediyor, analiz ediyorlar. Abbas Türker de böyle bir isim olarak elbette aday olabilir" dedi.

"BAŞARISI TAÇLANIR"
Ege Genç İşadamları Derneği Başkanı Temel Aycan Şen, Türker'in adaylığını memnuniyetle karşıladıklarını söyledi. Abbas Türker'in oğlu Tolga Türker'in derneğe üye olduğunu hatırlatan Şen, "İşadamlarımızın ticari başarılarının yanına böyle sıradışı başarılarla taçlandırılması, memnuniyet verici Abbas Bey'in de kendisine çizdiği bu yolda başarılı olacağını düşünüyoruz şimdiden hayıorlısı olsun" dedi.

"YÜREKLİ BİR DAVRANIŞ"
İzmir iş dünyasının önemli isimlerinden İzmir Ticaret Odası'nın eski Meclis Başkanı Necip Kalkan ise Abbas Türker'i tebrik ettiğini söyledi. Adaylığa yönelik adım atılmasının cesarek isteyen bir davranış olduğunu söyleyen Kalkan, "Kendisini bu yürekli davnaşını nedeniyle kutluyorum. Kendisinin ayrıca bir İzmirli bir işadamı olarak da böyle bir yola çıkması bizleri memnun etti. Başaracağına inanıyorum" diye konuştu.

"GURUR DUYUYORUZ"
Pizza Pizza'nın Torbalı'daki yatırımıyla ilçenin, bir dünya markasının merkezi haline geldiğini, ticari anlamda tanıtımda büyük rol oynadığını söyleyen Torbalı Ticaret Odası Meclis Başkanı Vahap Olgun da adaylık konusunda "gurur duyduk" dedi. Olgun, "Abbas Türker, başarılı bir işadamı ama sadece başarılı değil aynı zamanda iyi bir insan. Bu özelliğiyle onun Irak'ta da iyi bir cumhurbaşkanı olacağınına inanıyoruz" dedi.


kalan karakter 1000

mustafa bacalan mustafa bacalan

çok değerli kardeşimiz abbas türkere başarısından dolayı tebrik eder başkanlık koltugunda görmekten.de gurur duyariz .

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 14.11.2011 20:50

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.