• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Amazonlar Ege'nin gururu oldu

Amazonlar Ege'nin gururu oldu

26.02.2015, 00:00

Aydın Ticaret Odası İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi üyeliğine ve İcra Komitesi Başkanlığı'na seçilen Esen Türker, Aydın Genç Girişimciler İcra Kurulu Başkanı olan Beyhan Başol ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Üst Kurulu görevine getirilen Aysel Öztezel, kadınların iş dünyasındaki başarısını kanıtladı.
Ülken'den tebrik
Aydın Ticaret Odası bünyesinde 25 Aralık 2014 tarihinde yapılan Aydın Ticaret Odası İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi üyeliğine, ardından İcra Komitesi Başkanlığı'na seçilen Esen Türker'in, TOBB Ege Bölgesi Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı olması Aydın'da sevinçle karşılandı. Türker'i tebrik eden TOBB Ticaret Odaları Konsey Başkan Yardımcısı ve Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken, "Aydın Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı ve Aydın Ticaret Odası Kadın Girişimciler Kurulu üyesi ekip arkadaşım Esen Türker'in başarısından dolayı şahsım, odam ve Aydın adına çok mutluyum. Birlikte daha nice başarıların altına imza atacağız inşallah" dedi. Ticari hayatın içerisinde 20 yıldır yer alan bir kadın girişimci olarak üretmenin, kadına güven, mutluluk ve sağlık getirdiğine inandığını anlatan Türker, "Üstlendiğimiz bu görevi bir üst basamağa taşıyarak, Aydın ticaretinin ve kadın girişimciliğinin de bölgede söz sahibi olduğunu gösterdik. İzmir, Manisa, Aydın, Denizli, Muğla, Afyon, Kütahya ve Uşak illerini kapsayan TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Ege Bölgesi Başkanlığı'na seçilmem büyük onur. Bundan sonraki süreçte hem kadının ticaretteki duruşunu hem de üretimde oluşturduğu katma değeri desteklemek ve yükseltmek amacıyla tüm gayretimle çaba göstereceğim" diye konuştu.
MEHMET KAVAS/KAZIM YÖRÜKCE

Genç girişimciler Başol'u seçti
Aydın Genç Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Beyhan Başol, TOBB Genç Girişimciler İcra Kurulu Ege Bölgesi temsilcisi seçildi. Bölge temsilcileri içinde tek kadın olan Başol, Ege Bölgesi'ndeki, İzmir, Denizli, Afyonkarahisar, Muğla, Uşak, Kütahya, Manisa İl İcra Kurulu başkanlarına desteklerinden dolayı teşekkür etti. Bölge kalkınması doğrultusunda projeler üreteceklerini belirten Başol, "TOBB Genç Girişimciler kurullarının ne kadar önemli ve girişimcilik konusunda ne kadar büyük bir potansiyele sahip olduğunu bir kez daha görmüş olduk. TOBB Genç Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Ali Sabancı ve kurul üyelerinin desteğiyle bölgemiz adına yürüteceğimiz projeleri en kısa sürede hayata geçireceğimize inanıyorum" dedi. Başol, bölge temsilcileri içinde tek kadın olmasından dolayı büyük onur duyduğunu dile getirdi.

"Karar mekanizmalarında bir İzmirli yer alacak"
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Üst Kurulu'na seçilen Aysel Öztezel, "Karar mekanizmalarında bir İzmirli bir Egeli olarak bulunmak son derece önemli" diye konuştu.
Ocak ayında yapılan seçimlerle TOBB İzmir Kadın Girişimciler İcra Kurulu Başkanlığı'na seçilen Öztezel, geçtiğimiz haftada TOBB Kadın Girişimciler üst kurul üyeliğine getirildi. Verilen görevin gurur verici olduğunu belirten Öztezel "Başkan Rifat Hisarcıkloğlu'na teşekkürlerimi sunuyorum. Sorumluluğumuz arttı. En büyük sevincim bir Egeli bir İzmirli olarak karar mekanizmalarında bulunmak" dedi. Bundan sonra işlerinin daha zor olduğunu belirten Öztezel, "Özellikle İzmir ve ilçelerinde girişimci kadınlarımızı destekleyeceğiz. Onların bize ihtiyacı var. Özellikle eğitim alanında eksikliklerimiz var. KOSGEB ve İş-Kur eğitimlerimizi buralarda da tekrarlamak zorundayız. Girişimci kadınlarımızı kendimiz yetiştirerek, yine kendi olanaklarımızla onlara sahip çıkmak istiyoruz' diye konuştu.
KADİR KEMALOĞLU

Amazonlar Ege'nin gururu oldu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.