• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Japon Lansinoh- Pigeon, İzmir'deki fabrikasının temeli attı

01.10.2015, 00:00 Güncelleme Tarihi: 01.10.2015, 14:11

Japon Lansinoh- Pigeon, İzmir’deki fabrikasının temeli attı
Bebek ve anne ürünlerinde dünya devi Japon Pigeon Corpotation'un iştiraki olan Lansinoh-Pigeon firmasının, Gaziemir Ege Serbest Bölgesi'nde (ESBAŞ) kuracağı üretim tesisinin temeli törenle atıldı. Firmanın Japon yöneticileri törende geleneklerinde olmamasına rağmen hazırlanan toprak alana sembolik olarak 4 adet zeytin fidanı dikti.

Lansinoh-Pigeon firmasının, 8 bin metrekarelik alanda kuracağı fabrikada tekli ve çiftli anne sütü emzirme pompaları, manuel anne sütü emzirme pompası, biberon ve emzik üretileceği, tesisin 2016 yılının Mayıs ayında üretime geçmesinin planlandığı bildirildi. Pigeon Group'un, asıl büyüme alanı olarak gördüğü, şişe ve biberon ürünlerinin üretiminde köşe taşı olarak planladığı İzmir'deki tesisi, aynı zamanda grubun mükemmeliyet merkezi olarak geliştirmeyi hedeflediği kaydedildi.

Pigeon Genel Müdürü Norimasa Kitazowa, bu yıl 95 milyar Japon Yeni gelir bekleyen Pigeon Group'un Çin'de 2, Japonya'da 3, Tayland'da 2 fabrikasından sonra geçtiğimiz yıl Hindistan'da bir fabrika açtığını, şimdi de İzmir'de yeni bir fabrikanın temelini attığını söyledi. Kitawoza, Lansinoh markasının ABD ve Avrupa'da, Pigeon markasının ise bütün Asya'da güçlü pazar payına sahip olduğunu, Kore'de ise Doublet Heart markasıyla pazarda yer aldıklarını belirterek, İzmir fabrikasının Mayıs 2016'da üretime başlamasını sabırsızlıkla beklediklerini vurguladı. Lansinoh CEO'su Kevin Vyse Peacock de, 30 yıllık firma olan Lansinoh'un en büyük yatırımını İzmir'de yapacağını aktardı.

Ege Serbest Bölgesi Kurucu ve İşleticisi A.Ş. (ESBAŞ) Yürütme Kurulu Başkanı Dr. Faruk Güler ise, ilk kez bir Japon yatırımcıyı bölgeye çektiklerini belirterek, 50'den fazla ülkede ürünleri satılan Lansinoh firmasının alanında uluslararası pazarın lideri olduğunu, ABD, İngiltere, Almanya, Belçika ve Türkiye'de ofisleri bulunduğunu söyledi. Güler, Lansinoh-Pigeon yatırımını çok önemsediklerini, Ege Serbest Bölgesi'nin genişlemesinde daha çok Japon yatırımcının yer alması konusunda bu firmanın öncülük yapmasını beklediklerini belirtti.

Buca Hancı Halk Oyunları Topluluğu'nun zeybek gösterisiyle renk kattığı temel kazma törenine Japon yöneticilerin yanı sıra Sanayi ve Ticaret Bakanlığı temsilcileri de katıldı. Firma yöneticileri kendi geleneklerinde olmamasına rağmen kazdıkları sembolik alana 4 adet zeytin fidanı dikti. Sembolik temel kazma töreninin ardından kokteyl düzenlendi.

HABER MERKEZİ