• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Patronlardan İzmir’de iş güvenliği buluşması

Patronlardan İzmir’de iş güvenliği buluşması

18.09.2016, 00:00

Türkiye'nin önde gelen işveren örgütlerinin desteğiyle İZSİAD tarafından organize edilen İzmir Ulusal İş Sağlığı ve Güvenliği Zirvesi ve Fuarı, üçüncü kez kapılarını açacak. İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği, iş sağlığı ve güvenliği (İSG) alanında Türkiye'nin ön önemli buluşmalarından biri olan İzmir Ulusal İş Sağlığı ve Güvenliği Zirvesi ve Fuarı'nın üçüncüsünü düzenlemek için kolları sıvadı. A Artı Ortak Sağlık Güvenlik Birimi işbirliğiyle, "Çok Geç Olmadan" sloganıyla 20-22 Ekim tarihleri arasında Bayraklı Tepekule Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek organizasyonda;
Türkiye'nin ve dünyanın en büyük kurum ve kuruluşlarının temsilcileri buluşacak.

İşçiler için tehlike

Organizasyon Komitesi Başkanı ve İZSİAD Genel Sekreteri Şenol Aslanoğlu, "İlk hedefimiz, Türkiye'de iş sağlığı ve güvenliği (İSG) bilincinin artmasına katkıda bulunmak.
Örnek İSG uygulamalarını kamuoyuna ve İSG profesyonellerine duyurmak ve bu konudaki toplumsal farkındalığı artırmak istiyoruz. Ülkemizdeki iş kazaları sayısı çok yüksek. Bu konuda Avrupa'da birinci, dünyada üçüncüyüz. Sorumluluk, işçi örgütlerine olduğu kadar işveren örgütlerine de düşüyor" dedi. Türkiye'de her yıl ortalama 100 bin iş kazası meydana geldiğini belirten Aslanoğlu, "Yaklaşık bin çalışanımızı bu kazalara kurban veriyoruz" dedi. İZSİAD Başkanı Hasan Küçükkurt ise, "İş kazalarının yüzde 98'i tedbir alınması halinde önlenebilir.
Bir işveren örgütü olarak hedefimiz hem bu konudaki farkındalığın artmasını sağlamak hem de sektörün bileşenlerini bir araya getirerek ekonomiye katkı yapmak" diye konuştu.

Patronlardan İzmir’de iş güvenliği buluşması haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.