• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’da konut fiyatları 2 milyonu buldu

Alaçatı’da konut fiyatları 2 milyonu buldu

18.07.2018, 23:09

Son bir yılda konut fiyatlarının yüzde 28 değer kazandığı Çeşme’nin en popüler ve pahalı bölgelerinin başında geliyor. Beldede konut fiyatları 780 bin liradan başlıyor, 2 milyon liraya kadar çıkıyor

Uzun yıllardır popülerliğini sürdüren Çeşme'de konutlar son 1 yılda yüzde28 değer kazandı. Son iki yıllık değer artışının yüzde 48 olduğu Çeşme'de, son 4 yıllık değerlenme yüzde132 olarak gerçekleşti. Alaçatı'da fiyatlar 2 milyon liraya kadar çıktı.

İZMİRLİLER SEVİYOR

İzmir'in en fazla göç alan illerden biri olması, yeni yapılan İstanbulİzmir otoyolu ile birlikte İstanbul'a ulaşımının kolaylaşması, Çeşme ve tüm İzmir'i konut yatırımı için cazip hale getiriyor. İzmir'in konut yatırımındaki popülerliği Alaçatı'da da çok yoğun yaşanıyor. Alaçatı uzun yıllardır Çeşme'nin en popüler ve pahalı bölgelerinin başında geliyor.

48 YILDA GERİ DÖNÜŞ

Endeksa.com'un verilerine göre, Alaçatı'da ortalama konut metrekare satış fiyatı 9 bin 200 lira, ortalama konut fiyatı 1 milyon 214 bin 400 lira iken konut yatırımının geri dönüş süresi bölgede 48 yıla ulaşmış durumda. Alaçatı'da 1+1'den 6+1'e kadar farklı konut tipleri yer alıyor. Konut fiyatları ise 780 bin lira ile 2 milyon lira arasında değişiyor. Alaçatı'da ikamet edenlerin kütük dağılımına bakıldığında ise ilk sırada İzmir, ikinci sırada Manisa, üçüncü sırada Çorum ve dördüncü sırada İstanbul geliyor.

'AŞIRI DEĞERLENDİ'

Endeksa.com Pazarlama ve Satış Grubu Başkanı Aylin Daylan, Alaçatı'ya son dönemde İstanbulluların daha fazla ilgi gösterdiğini söyledi. ŞİRKETİN akıllı değer tahmini modeline göre Alaçatı'da gelecek 6 ayda yüzde 2 seviyesinde bir değer düşüşü öngörüldüğünü açıklayan Daylan,"Bunun sebebinin geçmişteki fazla değerlenme olduğunu düşünüyoruz. Ancak uzun vadede Alaçatı'da değer artışının devam edeceği tahmin ediyoruz" diye konuştu.

Alaçatı’da konut fiyatları 2 milyonu buldu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN