• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

ne zaman yatacak? 2019 bayram ikramiyesi ne kadar?

Bayram ikramiyesi ne zaman yatacak? 2019 bayram ikramiyesi ne kadar?

19.05.2019, 16:18

Milyonlarca vatandaş Ramazan Bayramı’na az zaman kalan şu günlerde bayram ikramiyesini sorgulamaya başladı. Geçtiğimiz yıl Ramazan ve Kurban Bayramı’nda emekli vatandaşlara 1000 TL ödenmişti. Peki 2019 bayram ikramiyesi ne kadar? 2019 bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak?

SGK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklisinin bu sıralar gündemde en çok araştırdığı konu bayram ikramiyesi olarak karşımıza çıkıyor. 2019 Ramazan Bayramı 4 Haziran tarihinde başlayacak, geçtiğimiz yıl olduğu gibi emekli maaşları ve ikramiyelerinin bayramdan önce hesaplara yatması bekleniyor. Peki konuyla ilgili resmi açıklama geldi mi? İşte ayrıntılar…

BAYRAM İKRAMİYESİ NE KADAR VE NE ZAMAN VERİLECEK?

12 milyondan fazla emeklinin yararlandığı emekli bayram ikramiyesi geçtiğimiz yıl toplamda 2 bin TL olarak verildi. 2019 yılında Ramazan bayramında 1000 TL ve Kurban Bayramında da 1000 TL olmak üzere maaşlarla birlikte vatandaşların hesaplarına maaşları ile birlikte yatırılacak. 2019 yılında bayram ikramiyelerine zam yapılıp yapılmayacağı belli olmadı. Enflasyon oranına göre yapılacak çalışmalar neticesinde yeni rakamın netleşmesi bekleniyor. Konuyla ilgili resmi açıklama yapıldığında, ayrıntılar haberimizde yer alacaktır.Emekli bayram ikramiyesi ödemeleri yaklaşırken, Türkiye Emekliler Derneği'nden açıklama geldi. Türkiye Emekliler Derneği'nden yapılan açıklamada; "Bayram ikramiyelerimiz yaşadığımız yüksek enflasyon karşısında eridi. Yeni yılda emekli aylıklarına yapılan artış oranında bayram ikramiyelerinin miktarı da artırılmalı. İkramiyelerin en az enflasyon oranında artırılmasını talep ediyoruz. Bununla birlikte gelir ve aylıklarla birlikte her yıl artan sosyal yardımlar gibi emekli bayram ikramiyeleri de bir artış sistemine endekslenmelidir. Hükümetin bu haklı talepleri değerlendireceğine inanıyoruz. Bayram ikramiyesini ülke gündemine getiren ve emeklilerin bu hakkı kazanmasına ön ayak olan sivil toplum kuruluşu olarak 1 milyon üyemizden aldığımız güçle emeklilerin sorun ve taleplerini gündeme getirmeye devam edeceğiz." denildi.

Bayram ikramiyesi ne zaman yatacak? 2019 bayram ikramiyesi ne kadar? haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN