• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

fabrikası nerede kurulacak? Volkswagen'de kaç kişi işe alınacak?

'de araç fabrikası kurmayı değerlendiren , Volkswagen Turkey Otomotiv Sanayi ve Ticaret AŞ'yi kurdu.Türkiye'de kurulacak olan fabrikada binlerce kişiye de istihdam sağlanacak? Peki Volkswagen Türkiye fabrikası nerede kurulacak? Volkswagen Türkiye'de kaç kişi işe alınacak? İşte merak edilenler...

Volkswagen Türkiye fabrikası nerede kurulacak? Volkswagen'de kaç kişi işe alınacak?

04.10.2019, 10:37

'de araç fabrikası kurmayı değerlendiren , Manisa merkezli olarak Volkswagen Turkey Otomotiv Sanayi ve Ticaret AŞ'yi kurdu. Ticaret sicil gazetesinde yayımlanan 27 Eylül tarihli tescil belgesine göre, Volkswagen tarafından kurulan şirketin sermayesi 943.5 milyon lira olurken; faaliyet amacı "otomobil, kamyon ve her nevi motorlu araç ve nakil vasıtalarının tasarımı, imalatı... satışı, ithalatı ve ihracı" olarak belirlendi.

Şirketin merkezi "KeçiliköyOSB Mahallesi Cumhuriyet Bulvarı No: 14/118 Yunusemre/Manisa" oldu.

Volkswagen Türkiye fabrikası nerede kurulacak? Volkswagen'de kaç kişi işe alınacak? haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.