• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

18 bin TL cezası var! Bakıcı ararken bunlara dikkat edin

Özellikle çalışan anne babalar, çocuklarına kendileri gibi iyi bakacak bakıcı arayışına giriyor. Bu arayış içerisinde profesyonel şirketlerden destek alanlar zaman zaman mağdur olabiliyor. Kaçak bakıcı çalıştıran şirketler ailelerin de mağdur olmasına neden oluyor. Kaçak bakıcı çalıştırmanın cezası 18 bin lira.

18 bin TL cezası var! Bakıcı ararken bunlara dikkat edin

10.02.2020, 11:13

Bakıcı konusu çalışan çocuklu ailelerin en büyük dertlerinden birisi. Çocuğa bakabilecek anneanne, babanne gibi bir aile büyüğü yoksa ve anne işten ayrılamayıp çalışmak zorundaysa, çocuk mecburen bakıcıya emanet ediliyor. Burada da iyi ve güvenilir bir bakıcı bulmak ise aileleri çok zorluyor. İhtiyaçtaki zorunluluk aileleri farkında olmadan 'kaçak'lara muhtaç kılıyor. Oysa kaçak bakıcı çalıştırmanın cezası büyük.

ŞİRKET DE 36 BİN LİRA ÖDEYECEK
Posta'nın habeirne göre İşkur'a bağlı olmayan bir firmaya yani kurumdan izin almadan iş ve işçi bulmaya aracılık yapan gerçek veya tüzel kişilere, kaçak bakıcı hizmeti verdikleri için 36 bin 50 lira ceza olduğunu belirten İstanbul Özel İstihdam Büroları Derneği Başkanı Vural Şeker, "Bu yasal olmayan firmadan hizmet alan aileye de ilgili kanunun 'iş ve işçi bulmaya aracılık yapanlardan hizmet almak' maddesine göre 18 bin 25 TL ceza uygulanıyor" dedi.

18 bin TL cezası var! Bakıcı ararken bunlara dikkat edin haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.