• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Bakan Varank'tan sanayi üretimi verisi açıklaması

Sanayi ve , sanayi üretimi verilerini yorumladı. Varank, "Haziran’da sanayi üretimi hem aylık hem de yıllık bazda yükseliş gösterdi. " dedi.

Bakan Varank'tan sanayi üretimi verisi açıklaması

14.08.2020, 11:15 Güncelleme Tarihi: 14.08.2020, 11:34

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Bakan Varank, sanayi üretimi verilerini yorumladı.

"Haziran'da sanayi üretimi hem aylık hem de yıllık bazda yükseliş gösterdi" diyen Bakan Varank, "Her iki verinin de pozitif olması, reel sektörün gidişatını göstermesi açısından oldukça sevindirici." açıklamasını yaptı.

"TÜM KALEMLERDE YÜKSELİŞ VAR"

Varank, "Aylık artış yüzde 17.6 olarak gerçekleşti, Mayıs ayındaki güçlü seviyeyi, Haziran'da da tekrarladı. Aylık bazda, endeksin tüm kalemlerinde yükseliş var." bilgisini paylaştı.

"DÜNYADA İLK BEŞ ÜLKEDEN BİRİ OLDUK"

"Sermaye ve ara malı kalemlerindeki çift haneye varan artışlar, yatırım talebi açısından da çok güçlü bir sinyal veriyor" diyen Bakan Varank, "Gösterdiğimiz bu aylık performansla, dünyada en hızlı toparlanan ilk beş ülkeden biri olduk." ifadelerini kullandı.

Sanayi üretimi verileri açıklandı: Haziran ayında yüzde 17,6 arttı

Bakan Varank'tan sanayi üretimi verisi açıklaması haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.