• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Doğu Ekspresi bilet fiyatları ne kadar? 2021 Doğu Ekspresi fiyatları....

Pandemi nedeniyle Doğu Ekspresi seferleri durdurulmuştu. 1,5 yıl aradan sonra seferler yeniden başladı. Seferlere katılmak isteyenler bilet fiyatlarını araştırıyor. Peki Doğu Ekspresi biletleri ne kadar? İşte detaylar...

Doğu Ekspresi bilet fiyatları ne kadar? 2021 Doğu Ekspresi fiyatları....

14.07.2021, 16:39

Seyahat ve gezi tutkunlarının yanı sıra yabancı turist ile üniversite öğrencilerinin de ilgi odağı olan, yolcularına her mevsim masalsı bir yolculuk sunan Doğu Ekspresi seferlerine yeniden başladı. Masalsı yolculuğa katılmak isteyenler bilet fiyatlarını araştırıyor. İşte 2021 Doğu Ekspresi bilet fiyatları...

DOĞU EKSPRESİ BİLET FİYATLARI NE KADAR?

Tren biletlerinin pulman 55 TL, kuşetli 75, çocuklar ise yüzde 50 indirimli olacak. Öğrenci 21 yaş altı 50, 60 yaş üzeri vatandaşlar ise 50 TL'den bilet alabilecekler.

SEFERLERİ YENİDEN BAŞLAYAN DOĞU EKSPRESİ ANKARA'DA

Seyahat ve gezi tutkunlarının yanı sıra yabancı turist ile üniversite öğrencilerinin de ilgi odağı olan, yolculara her mevsim masalsı yolculuk sunulan Doğu Ekspresi treni, seferlerin yeniden başlaması ile dün Kars'tan hareket etti. Kars, Erzurum, Erzincan, Sivas ve Kayseri güzergahını izleyerek, 1310 kilometre yol kateden tren, Ankara'ya ulaştı. Yaklaşık 25 saat süren yolculuğun ardından treni Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) yetkilileri karşıladı.

TCDD Ankara Bölge Müdürü Sönmez Sefercik, "12 Temmuz 2021 tarihinde Ankara'dan uğurladığımız Doğu Ekspresi'ni, Kars'tan da 13 Temmuz 2021 tarihinde çıkartarak 14 Temmuz'da Ankara'da buluşmanın sevincini yaşıyoruz. Takriben 15 ay 12 günlük bir aradan sonra tekrar yolcularımıza hizmet vermekten dolayı çok büyük bir mutluluk duymuş bulunmaktayız. Gördüğümüz kadarıyla yolcularımız bizi özlemişiz; biz de yolcularımızı özlemiştik. Daha evvelki 226 yolcu ile uğurladığımız son trenimizi bugün 216 yolcu ile tekrar karşılama mutluluğu duyuyoruz" dedi.

Bölge Müdürü Sefercik, yolcuların Doğu Ekspresi'ne önem verdiğini belirterek, "Bayram öncesi bu tren seferlerinin konması ülkemiz adına çok olumlu katkı sağladı. Kars bizim için çok önemli bir seyahat şehrimiz. Arada Erzurum, Erzincan ve Sivas gibi çok önemli büyük şehirlerimiz var. Bu şehirlerdeki yolcularımız bu trenimizi özlemle bekleyen yolcularımızdı. Ayrıca o şehirlerimiz hem turizm hem de kültür bakımından çok önemli şehirlerimiz. Yolcu hizmetinde Doğu Ekspresi çok önemli yer tutmaktadır" diye konuştu.

Doğu Ekspresi bilet fiyatları ne kadar? 2021 Doğu Ekspresi fiyatları.... haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.