• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

TEKNOFEST'de gövde gösterisi

TEKNOFEST’de gövde gösterisi

22.9.2021

Bu yıl 4'üncüsü Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirilen Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST 2021, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde, önde gelen teknoloji şirketleri, kamu, medya kuruluşları ve üniversitelerin de olduğu 72 paydaş kurumla birlikte dün başladı. Türkiye'den ve dünyadan çok sayıda katılımcının yoğun ilgi gösterdiği TEKNOFEST'de sergi alanı ve Baykar Savunma tarafından geliştirilen yerli ve milli araç olan 'Akıncı', drone ile havadan görüntülenirken, etkinlik adeta gövde gösterisine dönüştü. Milli ve özgün kaynaklarla geliştirileni uçan araba 'Cezeri' de TEKNOFEST'de yoğun ilgiyle karşılaştı. TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar açılışta yaptığı konuşmada gençlere seslenerek, "Ülkemizin aydınlık yarınları olan sizlere elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz. Bu yoldan dönmek yok" dedi.

TEKNOFEST'de gövde gösterisi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.