• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Oto galericileri plaza için arazi arayışında

Oto galericileri plaza için arazi arayışında

25.11.2021

İzmir'de faaliyet gösteren oto galerici esnafı tarafından kurulan İZOTO Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi (OTOKOOP) arazi arayışına girdi. Kooperatifin kurucu ortağı İzmir Oto Galericileri Esnaf Odası Başkanı Zafer Dursun, "Üyelerimizin ihtiyacı olan, toplu halde hizmet verecekleri bir yer arıyoruz. İzmir'in değişik lokasyonlarındaki üyelerimizin tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek çağdaş, güvenli ve sağlıklı işleyen oto plazalar inşa etmeyi amaçlıyoruz" diye konuştu.

ÜYE KABULÜ BAŞLIYOR
Oda Başkanı Dursun, İzmir'in üç ayrı çıkışına kentte büyük ihtiyaç duyulan oto galericileri sitelerinin kurulması için hayata geçen OTO KOOP'ta artık üye kayıtlarına da başlandığını söyledi. Dursun'un başkanlığında hayata geçirilen İZOTO Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi'nin (OTO KOOP) tanıtım toplantısı dün gerçekleştirildi. Dursun, "Kooperatifimizin kurucuları arasında Hüseyin Bulut, Ayhan Özkaçar, mali müşavir Engin Malay, Namık Kemal Özişletici, avukat Metin Altmışkara, Hasan Dönmez, Şerif Karatop, Berkay Baysal ve Oto Galericiler Esnaf Odası yer alıyor. Vizyonumuz üyelerimizin istikrarlı ve sürdürülebilir büyümelerini destekleyecek toplu işyerleri inşa etmek, ayrıca, vatandaşların tüm ihtiyaçlarının karşılanacağı öncelikle İzmir'in değişik lokasyonlarında ilerleyen yıllarda tüm Türkiye'de gerekli kompleksleri yaratmaktır" dedi.

Üyelerin ekonomik ve verimli işyerlerine sahip olmaları amacıyla 10 kurucu olarak yola çıktıklarını ifade eden Dursun şunları söyledi: "Kooperatifimizin iletişim altyapısı tamamlandı. Biri kamu diğeri özel iki bankayla çalışmaya başladık. Menderes'teki büyük bir arazi için öneriler alındı ve hazırlanan projeler yönetim kurulumuza sunuldu. Ülkemizin önde gelen bir emlak danışmanlığı firmasının acentesi sunum yaptı. Özellikle Hazine'ye ait taşınmazlar dikkatlice inceleniyor. Son toplantıdan sonra ortak üye alımına resmen başlanacak." ■ TOLGA TEKİN

Oto galericileri plaza için arazi arayışında haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.