• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Evora İzmir’e mimari tasarım ödülü

Alsancak’ta inşasına başlanan Evora İzmir, SOTCA 2018’de ‘En İyi Mimari Tasarım’ ödülünü kazandı

Evora İzmir’e mimari tasarım ödülü

09.11.2018, 00:00

Sign of the City Awards (SOTCA) organizasyonunun 2018 etabında 'En İyi Mimari Tasarım' ödülü, Teknik Yapı ve Halk GYO'nun Emlak Konut GYO güvencesiyle İzmir Konak Alsancak'ta inşasına başladığı Evora İzmir'in oldu. Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, kültürel cazibesiyle ön plana çıkan güzel İzmir'e yaraşır bir proje gerçekleştirdiklerini belirterek Evora İzmir'in tüm Türkiye'ye değer katacağını dile getirdi.
Kültürel bir ruh taşıyan İzmir'in beton ve demirden bir yapıyı hak etmediğini söyleyen Durbakayım, "Yaptığımız her projenin bulunduğu bölgeye uygun bir ruhu yansıtmasına önem veriyoruz. Evora İzmir'in tasarımında da buna ağırlık verdik" dedi.

TARİHE SAYGILI

Evora İzmir'in tasarımında turizm ve kültür fonksiyonlarına az sayıda konut eklediklerini ve projeyi tüm İzmir'e hizmet verecek şekilde tasarladıklarını anlatan Durbakayım, "Proje tasarımındaki en önemli noktalardan biri, Evora İzmir'in çevredeki tarihi yapılara saygılı bir çizgiye sahip olmasıdır" dedi.
Halk GYO Genel Müdürü Dr. Feyzullah Yetgin ise İzmir'in kent yaşamına yakışan yenilikçi bir proje geliştirmek amacıyla projeye başladıklarını ifade etti. Yetgin, "Bu ödül, doğru yolda olduğumuzu bir kez daha gösterdi" diye konuştu.

Evora İzmir’e mimari tasarım ödülü haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.