• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

ile döndü

’da satışa sunulan ilk modeli olan Hybrid, pazarında da yerini aldı. Araç elektrikli sürüş, Hybrid sürüş ve benzinli sürüş olmak üzere üç farklı sürüş modu arasında otomatik olarak geçiş yapabiliyor

Honda CR-V Hybrid ile döndü
Giriş Tarihi: 22.7.2019

Honda, yeni CR-V ile ilk kez Avrupa pazarında bir Hybrid motorlu SUV modelini satışa sundu. Türkiye'de de yollara çıkan Honda CR-V Hybrid modelinin temelini Honda'nın 2025 yılı 'Elektrikli Vizyon' stratejisi kapsamında geliştirilen i-MMD (Akıllı Çok Modlu Sürücü) teknolojisi oluşturuyor. Honda CR-V Hybrid, bu teknolojiyi kullanarak yola çıkan ilk araç olarak dikkat çekiyor. i-MMD teknolojisindeki Hybrid sistem, 2,0 litre hacimli i-VTEC Atkinson döngüsüne sahip benzinli motor ve biri elektrik jeneratörü olmak üzere iki adet elektrik motorunun bir arada kullanılmasını sağlıyor.

DAHA YÜKSEK VERİM
Honda CR-V Hybrid'in yüksek verimlilik sağlayan 2,0 litre hacimli i-VTEC Atkinson döngüsüne sahip benzinli motoru, iki elektrik motoru ve lityum-iyon bataryadan oluşan sistemi 184 PS güç ve 315 Nm tork üretiyor. Geleneksel şanzımana olan ihtiyacı da ortadan kaldıran i-MMD teknolojisi, sabit oranlı tek dişli hareketli parçalar arasında doğrudan bir bağlantı oluşturularak daha yumuşak bir tork aktarımı sağlanıyor. Honda'nın kullanıma sunmuş olduğu bu çözüm, diğer Hybrid araçlarda kullanılan gezegen dişliye sahip e-CVT şanzımana oranla çok daha yüksek bir verimlilik sunuyor. Honda CR-V Hybrid, 450.000 TL'lik fiyatıyla Türkiye'de satışa çıktı.

SATIŞ HEDEFİ 30 BİN ADET
CR-V Hybrid'in satışa çıktığı pazarlarda 30 bin satış adedine ulaşmasını öngördüklerini belirten Honda Türkiye Başkanı Takuya Tsumura "Türkiye'de hibrit araçların algılanması hızla arttı. 2018 sonuçlarına göre, Avrupa'da Hybrid araç seçeneğini düşünenlerin oranı yüzde 18'den yüzde 34'e yükseldi. Hybrid teknolojisinin önümüzdeki dönemi belirleyeceği en önemli göstergeler olduğuna inanıyoruz" dedi.

ÜÇ FARKLI SÜRÜŞ MODU
YENİ Honda CR-V Hybrid, özgün bir dijital gösterge ekranına sahip. Bu ekran o anki sürüş modunu gösterirken aynı zamanda sürücünün aracı harekete geçirme noktasında hangi güç kaynağının nasıl davrandığını anlamasını da sağlıyor. Sistem lityum-iyon bataryanın şarj durumunu veya grafikler halinde sistemin enerji tüketimini gösteriyor.

ERCAN KARACA

Honda CR-V Hybrid ile döndü haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA