• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

‘Seferihisar battı başkan neredesin?’

Son zamanlarda skandallarla gündeme gelen CHP'li Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için günlerini Ankara'da geçirirken, yönettiği ilçe sel sularına gömüldü. Soyer'e tepki gösteren vatandaşlar, "İlçemiz battı neredesin?" dedi

‘Seferihisar battı başkan neredesin?’

NİDA ALADAĞ / MERT ALPDÜNDAR

Yağışlı havanın etkili olduğu İzmir'de her yağış sonrası olduğu gibi yine bilindik görüntüler ortaya çıktı.

‘Seferihisar battı başkan neredesin?’

İzmir'de 2 gündür yoğun şekilde süren yağışlar yer yer sel ve su baskınlarına neden olurken, İzmir'in turizm cennetleri Seferihisar ve Çeşme'deki manzara ise içler acısıydı.

‘Seferihisar battı başkan neredesin?’

KILIÇDAROĞLU'NUN PEŞİNDE

Yoğun yağışlar kenti felç ederken, Seferihisar'da altyapı sorunundan kaynaklı taşkınlar gerçekleşti.

‘Seferihisar battı başkan neredesin?’

İlçenin pek çok bölgesinde sel suları hayatı felç ederken, CHP Belediye Başkanı Tunç Soyer'in İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adaylığı için Ankara'da Kemal Kılıçdaroğlu ve Seyit Torun'un peşinde olması akıllarda soru işareti bıraktı. Caddelerin ve sokakların halinin perişan halde olduğunu söyleyen Seferihisarlı vatandaşlar, "Mandalina bahçelerine kadar tüm alanlar göl olmuş durumda. Evlerimize giremez hale geldik. Tabii ki Tunç Soyer Ankara'da İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığını garantilemek için Kılıçdaroğlu ve Torun'un peşinde. Dün sayısız aramalara rağmen telefonları açmamış. Halimizi görsün. Hamit Nişancı kendi kepçeleri ile vatandaşın yardımına koştu" ifadelerini kullandı.

‘Seferihisar battı başkan neredesin?’

SOKAKLAR ÇAMUR DERYASI

Seferihisarlı vatandaşlar yoğun taşkınlar nedeniyle çileden çıkarken, sosyal medya platformlarında yaptıkları paylaşımlar ve canlı yayınlarla ilçenin düştüğü durumu da gözler önüne serdi. Vatandaşlar, "Özellikle Cemikebir Mahallesi, Şehit Temel Cingöz Caddesi ve Asil Nidar Lisesi civarındaki su taşkınları nedeniyle birinci katta yaşayan vatandaşlar evlerine giremiyor. Her yer sular altında. Seferihisar her yağmur yağdığında bunları çekmek zorunda mı?" diye konuştu.

‘Seferihisar battı başkan neredesin?’

SOYER İSE TOPU KOCAOĞLU'NA ATTI

Ankara'da adaylık peşinde koşan Tunç Soyer'in, yağmurdan etkilenen vatandaşların telefonlarına çıkmadığı gibi telefonlarına cevap verdiği kişilerle yaptığı konuşmalarda da Seferihisar'daki taşkınlardan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu suçladığı öğrenildi.
Kendisinin bir suçu olmadığını söyleyen Soyer'in, "Aziz Kocaoğlu taşkınlarla mücadelede Seferihisar'a yardım etmiyor" dediği iddia edildi.

BİZE ULAŞIN