• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Türkiye'deki ilk '' soygunu

İstanbul polisi, Türkiye’de ilk defa karşılaşılan bir soygun yöntemini ortaya çıkardı... Dünyada FBI ve CIA'in özel takibine aldığı soygunlarından biri de İstanbul'da gerçekleşti. Bir iş adamını kaçırarak sanal ortamda, 12 milyon lira değerindeki Bitcoin hesabını ele geçiren soyguncular kısa sürede yakalandı.

Türkiye'deki ilk 'Bitcoin' soygunu

15.11.2017, 00:00 Güncelleme Tarihi: 15.11.2017, 17:38

Soyguncular, bu kez alışılmadık bir yöntemle, tam 12 milyon liralık vurgun yaptı.

5 kişilik çete, kendilerine polis süsü vererek, İstanbullu bir işadamını arabasına kadar takip etti.

Çete üyelerinden üçü, zorla araca bindirdikleri işadamının internetteki hesap şifrelerini silah tehdidiyle aldı.

BİTCOİNİ KENDİ SANAL HESAPLARINA AKTARDILAR

Soygun çetesi, işadamının tam 12 milyon lira değerinde olan Bitcoin hesabını ele geçirdikten sonra kayıplara karıştı.

Siber suçlarla mücadele şube müdürlüğü ekipleri, çevredeki güvenlik kameraları ve teknik takiple, soyguncuları 8 saat içinde yakaladı.

İş adamının Bitcoin hesabındaki para kurtarıldı. Bu arada yapılan incelemede, soygunculardan birinin cezaevi firarisi üçünün ise çeşitli suçlardan sabıkalı olduğu tespit edildi.BİTCOİN NEDİR?Bitcoin nedir? Bitcoin ile nasıl para kazanılır? Bitcoin kaç TL? Bitcoin sadece internet üzerinden mi kullanılabiliyor? Bitcoin nasıl kazanılır? Bitcoin nasıl harcanır? Bitcoin'e yatırım yapmak mantıklı mı? Uzmanlar Bitcoin için ne diyor? Bitcoin'in değeri önümüzdeki 6 ayda ne olacak? Yükselecek mi yoksa çakılacak mı? Bitcoin nedir sorusuyla başlayalım: Bitcoin 008 yılında Satoshi Nakamoto tarafından deneysel olarak başlatılmış, herhangi bir merkez bankası, resmi kuruluş, vs. ile ilişiği olmayan, ancak ülkelerin para birimleriyle alınıp satılabilen, herhangi bir üçüncü parti hizmetine aracı kurumuna gerek kalmadan transferi yapılabilen bir tür dijital para birimidir. Küresel piyasalarda, Dolar ve Euro'ya alternatif olarak lanse edilen Bitcoin'in sembolü ฿, kısaltma ise BTC'dir.

Türkiye'deki ilk 'Bitcoin' soygunu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.